środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Świadomie i odpowiedzialnie – spotkanie policjantek z młodzieżą

2017-11-11 12:54:48 (ost. akt: 2017-11-11 09:09:23)

Autor zdjęcia: policja

Nieletni nie zawsze zdają sobie sprawę z konsekwencji swojego zachowania. Osobom tym niejednokrotnie wydaje się, że skoro nie ukończyły 18 roku życia, to są bezkarne. W świetle prawa sytuacja ta jednak wygląda inaczej.

Jak należy postępować i żyć odpowiedzialnie uświadamiały młodzież policjantki z Działdowa.
Spotkanie na temat odpowiedzialności nieletnich odbyło się w Zespole Szkół w Malinowie w środę 8 listopada.

— Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkały się z młodzieżą z pierwszych klas technikum i szkoły zawodowej, gdzie podczas pogadanki omówiły przepisy dotyczące osób nieletnich i ich odpowiedzialności za popełniane czyny niedozwolone — informuje oficer prasowy Justyna Nowicka. — Młodzież poznała trzy kategorie osób nieletnich, czyny karalne najczęściej popełniane przez osoby nieletnie oraz jakie środki wychowawcze stosuje sąd wobec nieletnich. Uczestnikom spotkania zwrócono uwagę na coraz częściej pojawiające się nieprawidłowości podczas korzystania z Internetu i niewłaściwe zachowania w sieci.

— Policjantki wskazały niebezpieczeństwa z tym związane oraz przedstawiły konkretne przykłady nieodpowiedzialnych zachowań użytkowników sieci i tragiczne w skutkach konsekwencje tych zachowań — dodaje oficer prasowy.
Młodzież miała również okazję obejrzeć film pt. „Życie jest jedno, to nie gra” ukazujący, jak łatwo i szybko można wpaść w konflikt z prawem będąc osobą nieletnią i skomplikować sobie życie w przyszłości.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zdrowy umysł #2372181 | 83.31.*.* 11 lis 2017 17:47

  Przede wszystkim wskazany jest szacunek wśród rówieśników.Poszanowanie wzajemne od najmłodszych lat powinno być wpajane przez rodziców i nauczycieli. Nie można przechodzić obojętnie i udawać, że się nie widzi jak dzieje się krzywda drugiego dziecka. Trzeba reagować natychmiastowo tym bardziej w szkołach , eliminować skutecznie takie postępowanie krzywdzacych w niezależnie jaki sposób. Dotyczy przemocy psychicznej i fizycznej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bomber #2372059 | 176.103.*.* 11 lis 2017 14:39

  Za to tak dziekujesz:):):) Panie biora za to pobory,to ich normalna praca i powinność:(:( Spiewasz peamy jak hymn na stadionie narodowym:):)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Nauczyciel #2372046 | 94.254.*.* 11 lis 2017 14:27

   Bardzo cenne pouczające spotkania - aktualny temat bezkarności dzieci w sieci. Portale społecznościowe typu "Facebook" i inne to nie tylko komunikatory, ale również niebezpieczeństwo dzieci i młodzieży również za sprawą swoich rówieśników Dziękujemy za tak super prowadzone przestrzegające przed złem "pogadanki" Dziękujemy Paniom z działdowskiej Policji. Temat warty zapewne do referowania w szkołach podstawowych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Sylwia #2372028 | 185.170.*.* 11 lis 2017 14:00

    Wszystkie zachowania dzieci i młodzieży jak wiemy kształtują się w domu rodzinnym - jak w przysłowiu "jak wychowasz - tak masz" - jak rodzic poświęca dziecku czas od najmłodszych lat, wtedy problemów wychowawczych w starszym wieku nie powinno być. Czasami kariery rodziców nie są wiele warte jeśli dzieci schodzą na "złą drogę". Rodzice więcej uwagi dla dzieci ....!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Ziomek #2372021 | 31.0.*.* 11 lis 2017 13:44

    Coraz częściej spotyka się, że dzieci nie mające 13-tego roku życia posiadają konta na forach społecznościowych typu "Facebooku" jak wiemy nie jest to dozwolone regulaminem. Przy tym rodzice nawet nie są tego świadomi. Dobrym przykładem byłoby aby dzieci w szkołach podstawowych już na lekcjach informatyki byli informowani o niedozwolonym posiadaniem kont, gdzie zaczyna pojawiać się problem przedstawiony w powyższym artykule. Rodzice warto sprawdzić czym nasze dzieci się zajmują jakie portale odwiedzają, co zamieszczają, czy komuś nie dokuczają i ktoś im nie dokucza w "sieci". Obecnie staje się to powszechnym problemem przy nieświadomości dorosłych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (9)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages