Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Moc zabajkowanych atrakcji [zdjęcia]

2017-11-11 15:15:38 (ost. akt: 2017-11-11 09:25:52)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie realizowała w październiku projekt „Zabajkowani 2, czyli jeszcze bardziej zakręceni na punkcie bajki”. Wzięły w nim udział setki dzieci, były konkursy, zabawy i promocja czytelnictwa.

Zobacz także: Bajkowe Zawody Sportowe [film, zdjęcia] Bajkowe Zawody Sportowe [film, zdjęcia] W piątek 20 października odbyły się Bajkowe Zawody Sportowe, które są częścią projektu organizowanego przez Miejska Bibliotekę publiczną w Działdowie "Zabajkowani...

Od początku miesiąca seniorzy ruszyli do działdowskich przedszkoli i czytali maluchom bajki. 5 października odbyły się warsztaty poprowadzone przez Marzannę Bielecką - Maćkowiak, która pokazała nam, jakie cechy powinien posiadać dobry lektor bajkowy — mówi dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn. — W warsztatach wzięło udział 30 osób, ostatecznie na nagranie własnego bajkowego audiobooka zdecydowały się 22 osoby, które brały udział w konkursie. Nagrania odbyły się dzięki uprzejmości partnera, Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, który udostępnił nam studio nagraniowe.

Bajowe szaleństa
Od 16 do 27 października w naszym mieście wszyscy zakręcili się na punkcie bajki. Odbywały się w tym czasie: spotkania z autorami, m.in. Agatą Grzegorczyk–Wosiek i Ewą Sotomską, bajkowe zawody sportowe dla działdowskich przedszkolaków, bajkowa gra miejska, bajkowy booksprint, czyli akcja szybkiego pisania bajek przez Internet, bajkowe warsztaty, emisja filmu o niezwykłych zwierzętach, które można spotkać w bajkach, spotkanie z dogoterapeutą - Gracjanem Cichockim i jego niezwykłym psem Paco, bajkowe zajęcia z podstaw programowania, bajkowe wariacje w Klubie Malucha.

Tak miło się Was słucha
Natomiast 2 listopada odbyło się uroczyste zakończenie projektu, zostały wręczone nagrody dla laureatów bajkowego audiobooka. Pierwsze miejsce zajął Hubert Anaczkowski, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Zajączkowska, natomiast ostatni stopień należał do Katarzyny Janke. — Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy — dodaje pani Justyna. — Nagrodę publiczności otrzymał Igor Szymczak, zdobywając największą liczbę polubień w głosowaniu online. Wręczyliśmy również podziękowania naszym partnerom, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie w projekcie. Wkrótce na naszej stronie e-book i audiobook.

Projekt i nasi partnerzy
Działanie było organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury", realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przy współpracy z 15 partnerami: Miejskim Domem Kultury w Działdowie, Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły, Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi, Szkołą Podstawową nr 3 im. Bronisława Malinowskiego, Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI), Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym (OREW), Klubem Seniora, Domem Seniora “Wigor”, Przedszkolem Miejskim nr 1 im. Jana Brzechwy w, Przedszkolem Miejskim nr 4, Przedszkolem Miejskim nr 5, Przedszkolem Miejskim nr 3, Przedszkolem Niepublicznym UMISIA, Przedszkolem Krasnoludek, Działdowskim Stowarzyszeniem Amazonki. Była to druga edycja projektu.

Małgorzata Trąmpczyńska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages