Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Na patriotyczną nutę [film, zdjęcia]

2017-11-12 22:12:00 (ost. akt: 2017-11-13 15:43:59)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

W piątek, w przeddzień narodowego święta w Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się uroczysty apel.Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Anna Siedlecka poinformowała zebranych o otrzymaniu przez placówkę certyfikatu Szkoły Wiernej Dziedzictwu. To zaszczytne wyróżnienie zostanie przekazane na ręce dyrektora ZS nr 2 Wiesława Smereczyńskiego podczas wojewódzkich obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Olsztynie.

Pozostając w kręgu tradycji radosne świętowanie rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas szóstych. Nowa formuła apelu polegała głównie na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Koncert zaintonowali uczniowie klas 6 b, c i d pieśnią „O mój rozmarynie”.

Następni wykonawcy klasy 5 a,b,c i d zaśpiewali „Rotę”. Po występie klas 6 a, 7a i b z piosenką „Przybyli ułani”, nadszedł czas na „Pierwszą kadrową”, którą brawurowo wykonali uczniowie klas 3 e,f i g.

Miłą niespodzianką i krótkim przerywnikiem w popisach wokalnych okazał się taniec w wykonaniu grupy „Saltamontes”. Nastrojowe dźwięki, biało - czerwone szarfy i wdzięczne tancerki umiliły podniosłą atmosferę uroczystości. Kolejny utwór pt. „Rozkwitały pąki białych róż” zaprezentowali uczniowie klas 4 a,b,c,d i e. Śpiew kontynuowały kasy 3a,b,c i d, które przedstawiły pieśń „Pierwsza brygada”. Ostatnią grupę wokalną stanowili najmłodsi uczniowie klas 1 a i b oraz 2a. To właśnie im przypadł w udziale utwór pt. „Piechota”. Piosenkę finałową pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” wykonał chór SP4 „Polne Nuty”.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych było wyrazem przywiązania społeczności szkolnej do ojczyzny.

Ewa Elbruda


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages