Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wernisaż Kingi Kruszewskiej w Galerii „13”

2017-11-16 09:50:00 (ost. akt: 2017-11-15 19:36:46)
Kinga Kruszewska

Kinga Kruszewska

Autor zdjęcia: archiwum MGOK Lidzbark

Galeria „13” oraz autorka prac zapraszają na uroczysty wernisaż wystawy „To przyjdzie z czasem” który odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 18 w Centrum Medycznym w Mławie ul. Żwirki 26.

Zobacz także: Wernisaż malarstwa Kingi Kruszewskiej [zdjęcia] Wernisaż malarstwa Kingi Kruszewskiej [zdjęcia] W galerii „Nowa Przestrzeń” przy MGOK w Lidzbarku odbył się wernisaż malarstwa Kingi Kruszewskiej. Wernisaż uświetnił swoją grą znakomity muzyk, kompozytor...
Materiał wystawy obejmuje 45 prac różnoformatowych, podzielony na dwie części. Pierwsza przedstawia martwą naturę z nutką erotyzmu. Druga to pejzaże z elementami przyrody, architektury tej współczesnej i starej. Podanej odbiorcy w prosty i czytelny sposób gdzie autorka używa nie wielu kolorów i środków przekazu. Ale efekt końcowy jest warty zobaczenia. Ta prostota wyrazu bardzo mnie urzekła i daje dużo do myślenia.

W programie imprezy znajdzie się m in. przedstawienie sylwetki i dokonań artystki, konkursy, mini koncert akordeonowy w wykonaniu Konrada Kuskowskiego, chwila z poezją. Nie zabraknie także lampki wina i słodkiego poczęstunku.

Kinga Kruszewska - studentka II roku na Wydziale Sztuk, na kierunku „Edukacja w zakresie sztuk plastycznych” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pasjonatka teatru, tańca i malarstwa. W tych dziedzinach sztuki stawiała swoje pierwsze kroki w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. To był jej drugi dom gdzie mogła bez przeszkód rozwijać swoje talenty. Jak mówi „w tym miejscu rozwinęłam skrzydła, otworzyłam się na ludzi, pokonywałam bariery i dorastałam”. Dlatego swoją pierwszą wystawę dedykowała i zaprezentowała w lidzbarskim domu kultury we wrześniu 2017.

Jej ulubionym artystą jest Zdzisław Beksiński. Jak twierdzi „mimo że ceni jego sztukę, ale puki co nie inspiruje się nim bezpośrednio”. Próbuje zdobywać jak największy warsztat tak, aby każdy obraz stał się odzwierciedleniem tego co chce przekazać ciałem i duszą ludziom. Uważa, że „przekazywanie emocji i myśli przez sztukę trzeba i można się nauczyć”, więc mottem przewodnim tej wystawy „To przyjdzie z czasem”.

Wystawę można oglądać do 9 grudnia br. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni.

Poleca Janusz Dębski opiekun Galerii „13”


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages