Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu [zdjęcia]

2017-11-19 12:54:36 (ost. akt: 2017-11-19 10:18:36)

Autor zdjęcia: Maria Śliwińska

W Polsce od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada namawiamy Polaków do rzucenia palenia. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie także zaangażowali się w promowanie zdrowego stylu życia.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach.

W klasach IV-VII na lekcjach plastyki wykonywali prace plastyczne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie klas I-III oraz należący do świetlicy szkolnej wykonali prace plastyczne. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na holu szkoły. Przygotowaniem wystawy zajęły się pani Grażyna Miecznikowska i pani A. Zawadzka. Temat szkodliwości palenia tytoniu poruszano na godzinach wychowawczych.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się także do miejskich obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia - klasa IVb uczestniczyła wraz z innymi uczniami z działdowskich szkół w przemarszu od Ratusza do MDK. Uczniowie ci przygotowali wraz z panią Marzeną Piórek transparenty o treści antynikotynowej. Potem udali się do MDK na inscenizację "Sąd nad papierosem”, którą przygotowali uczniowie kl.Vd SP4 oraz Ia i IIIb - II LO pod kierunkiem pań: Doroty Chmielewskiej i Marii Śliwińskiej. Przedstawili oni fakty dotyczące szkodliwości palenia papierosów i ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Inscenizację obejrzeli uczniowie i nauczyciele działdowskich szkół oraz przedstawiciele władz miasta i pracownicy Sanepidu. Podkreślili także jak bardzo niebezpieczne jest także palenie bierne czyli przebywanie wśród osób, które palą.

Maria ŚliwińskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages