Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

„Ta, co nie zginęła…” Obchody 11 listopada w szkole w Sławkowie [zdjęcia]

2017-11-22 18:37:03 (ost. akt: 2017-11-22 18:43:40)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

10 listopada w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu uczniów oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Tego dnia również nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursów plastycznego i recytatorskiego pt.: „Ta, co nie zginęła…”.

W konkursie recytatorskim I miejsce zajęła - Emilia Stempkowska, II miejsce otrzymała Oliwia Nawrocka, III miejsce zajął Wiktor Szymański. Wyróżnienia otrzymały: Gabriela Byller i Kinga Bogus.
W konkursie plastycznym: I miejsce zdobyła Zofia Rychcik, II miejsce - przypadło Kamilowi Osieckiemu, III miejsce zajął - Łukasz Orzechowski.

Magdalena Cejman


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages