Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Ta droga jest wizytówką naszego miasta [film, zdjęcia]

2017-11-29 17:42:13 (ost. akt: 2017-11-29 19:54:16)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W środę 29 listopada odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowińskiego i przewodniczącego Rady Miasta Romualda Remiszewskiego na zakończonej inwestycji "Przebudowa ciągu komunikacyjnego Skłodowskiej-Curie - Chopina - Grunwaldzka wraz z infrastrukturą techniczną”.


W oficjalnym otwarciu drogi udział wzięli m.in. wojewoda Artur Chojecki, burmistrz Grzegorz Mrowiński, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz ks. dziekan Adam Filarski, który poświęcił drogę.
Zobacz także: Kolejne 2,6 mln zł dla Działdowa Kolejne 2,6 mln zł dla Działdowa Tyle wyniesie dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 przeznaczona na przebudowę ulic Skłodowskiej-Curie,...

— Mamy dzisiaj bardzo wielkie wydarzenie - oddanie ciągu drogowego ulic Skłodowskiej-Curie - Chopina - Grunwaldzka. Nie udałoby się tej inwestycji zrobić, gdyby nie pomoc finansowa ze strony państwa i przychylności pana wojewody. Pomoc finansowa, którą otrzymaliśmy to prawie 2 mln 600 tys. zł — mówił podczas uroczystego przecięcia wstęgi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Inwestycja kosztował 5 mln 200 tys. zł, gdzie dofinansowanie wynosiło 2 mln 600 tys. zł z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

— W ramach prac była przede wszystkim budowana kanalizacja deszczowa, której to nigdy tu nie było. Została wymieniona nawierzchnia asfaltowa, została wymieniona podbudowa. Pobudowaliśmy ciągi pieszo-rowerowe. Powstał także pierwszy parking rowerowy w Działdowie oraz powstało bardzo dużo miejsc parkingowych przy dworcu kolejowym, a także ledowe oświetlenie — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Ta droga jest wizytówką naszego miasta. Jest to chyba najpiękniejszy ciąg, który się wkomponował w remont z roku 2016, czyli remont ulicy Pocztowej - Skłodowskiej i Placu 1 Maja. Była to jedna inwestycja podzielona na dwa etapy.

— Narodowy program przebudowy dróg gminnych, lokalnych, powiatowych, to ważny element programu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Droga tutaj w Działdowie jest niezwykle ważna, przede wszystkim z punktu widzenia społeczności lokalnej, bo o ile strategiczne dla kraju są autostrady, drugi szybkiego ruchu, to z punktu widzenia społeczności lokalnej najistotniejsze są te drogi którymi na co dzień się poruszają mieszkańcy. Którymi jeżdżą do pracy, którymi młodzież przemieszcza się do szkół. Te drogi stanowią często wizytówkę miasta. Tak jak tutaj, w tak newralgicznym miejscu , jak w okolicach dworca kolejowego w Działdowie - miejscu, które jest ważne na mapie kolejowej naszego kraju — powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Więcej w relacji wideo. Zapraszamy do obejrzenia.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages