Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Dzień Praw Dziecka i Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie [zdjęcia]

2017-12-01 10:12:51 (ost. akt: 2017-12-01 08:17:10)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie świętowała Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów realizowano działania mające na celu upowszechnianie wiedzy na temat praw oraz kształcenie szacunku i otwartości wobec innych.

Przygotowana została tablica tematyczna na parterze szkoły, zaś na korytarzach widniały ulotki ilustrujące poszczególne prawa dziecka. Młodzież zorganizowała również grę szkolną „Bieg po prawa”, której uczestnicy, poza dobrą zabawą i zdrową konkurencją, mieli okazję bliżej poznać poszczególne prawa przysługujące każdemu dziecku. Członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zajęcia w klasach I i IV pod hasłem „Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają”. Ogłoszony został również konkurs na gazetkę klasową o tematyce dowolnie wybranego prawa.

Znaczącym wydarzeniem w szkole był również Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obchodzony 21 listopada. Tego dnia panowała szczególnie miła atmosfera. Młodzież rozdawała własnoręcznie wykonane kwiatki z cytatami o życzliwości oraz przygotowała słodkości do zakupienia w formie np. babeczek z załączonymi hasłami wywołującymi uśmiech na twarzy. Do aktywności włączył się też szkolny radiowęzeł, który przyjmował dedykacje i pozdrowienia. Kącik życzliwości i pozdrowień znalazł swoje ważne miejsce w szkolnej gazetce „Info Dwójka” redagowanej przez młodzież naszej szkoły.

Zwieńczeniem aktywnego tygodnia w szkole był Dzień Pluszowego Misia, wypełniony pozytywnymi emocjami i niespodziankami na zajęciach lekcyjnych. Tego dnia wszyscy uczniowie, zarówno dzieci jak i młodzież, przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, a niektórzy przebrani byli w urocze stroje bajkowych postaci.

Anna Waks

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages