środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Świeć przykładem - niepełnosprawni widoczni na drodze

2017-12-02 10:30:00 (ost. akt: 2017-12-01 19:50:29)

Autor zdjęcia: policja

O tym, że odblaski ratują życie, przekonał się już niejeden uczestnik ruchu drogowego. Niemniej ważna jest także znajomość przepisów. O tym, jak zadbać o bezpieczeństwo z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie oraz Niepublicznej Szkoły Przysposobienia do Pracy w Działdowie, rozmawiali działdowscy policjanci.

Spotkanie policjantów z osobami niepełnosprawnymi odbyło się we wtorek (28 listopada).
— Policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania o zasadach właściwego zachowania się na drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz przepisach dotyczących rowerzystów. Policjanci wręczyli także uczestnikom spotkania elementy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Przypominamy, że zgodnie z przepisami, każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne także nie są sprzyjające, pieszy jest praktycznie niewidoczny. Nawet jeden mały odblask może uratować mu życie. Kierowca zobaczy go ze zdecydowanie większej odległości, a tym samym zyska cenne sekundy, na wykonanie odpowiedniego manewru. Za brak odblasku pieszy może zostać ukarany mandatem w wysokości do 100 złotych, natomiast ryzykuje czymś najcenniejszym - własnym życiem.

Dlatego „Świeć przykładem” każdego dnia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages