Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze. Andrzejki w SP w Dłutowie

2017-12-10 11:00:00 (ost. akt: 2017-12-09 20:05:33)

Autor zdjęcia: Dorota Klejnowska, Zbigniew Margalski

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można się oderwać od szarej, szkolnej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Z tej okazji 30 listopada w Szkole Podstawowej w Dłutowie zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa.

Nasz didżej zadbał, by podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.

Dyskoteka obfitowała w szereg atrakcji. Jak każe tradycja, nie obyło się bez wróżb. Chętni mogli poznać swoją przyszłość i skosztować pysznych pierniczków z wróżbą.

Tego dnia, od samego rana, cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z przygotowanym specjalnie kącikiem zawodoznawczym, dzięki któremu uczniowie zapoznawali się z zawodami związanymi ze zdrowym stylem życia. Są to: dietetyk, instruktor fitness, instruktor nordic walking, kucharz. Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z charakterystyką wybranych zawodów, wymaganiami, które należy spełnić, by dany zawód wykonywać, drogą kształcenia w zawodzie oraz możliwościami podjęcia pracy w wybranym zawodzie (miejsca zatrudnienia). Przygotowane materiały dały uczniom możliwość zastanowienia się nad swoją dalszą drogą edukacyjną i zawodową, by była ona przemyślana i związana z ich predyspozycjami.

Aby umilić czas zabawy klasy przygotowały poczęstunki dla bawiących się, realizując zagadnienia z programu „Trzymaj Formę” propagującego zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program „Trzymaj Formę!” pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie, jak też o zróżnicowanej diecie i zbilansowanym sposobie odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. Wybór zdrowych przekąsek był ogromy, a produkty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, którzy poznawali nowe, zdrowe smaki.

Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Ciekawi jesteśmy czy sprawdzi się przysłowie: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży”.
O bezpieczeństwo i dobrą zabawę troszczyli się wychowawcy klas i nauczyciele. Dziękujemy również rodzicom uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji tego dnia.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Jolanta CichockaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages