Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Śladami tajemnic naszego miasta [zdjęcia]

2017-12-17 19:00:00 (ost. akt: 2017-12-16 10:01:28)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Od listopada 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie realizowany jest projekt pod tytułem „Śladami tajemnic naszego miasta”.

Główne założenia projektu to: poznanie historii i kultury swojego miasta oraz kształtowanie u uczniów świadomości lokalnej i regionalnej. To przedsięwzięcie jest skierowane do całej społeczności szkolnej SP 2.

W ramach projektu biblioteka zaproponowała uczniom z klas gimnazjalnych oraz klasy VII udział w konkursie wiedzy „Szkolny Omnibus”, który polega na wyszukiwaniu w podanych przez bibliotekę źródłach odpowiedzi na pytania konkursowe dotyczących wiedzy o naszym mieście. W klasach I przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Działdowo – moje miasto”. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jakie są ważne budynki w naszym mieście, poznali herb Działdowa i rysowali flagę miasta. Dużą przyjemność sprawiła im zabawa ruchowo – ortofoniczna „W starym zamku”. Dla klas IV przygotowano specjalne puzzle, które przedstawiały zdjęcia przedwojennego Działdowa. Następnie przeprowadzono dla nich konkurs układania puzzli, co czwartoklasistom przyniosło wiele dobrej zabawy. Puzzle nadal znajdują się w czytelni i wielu uczniów odwiedzających bibliotekę często z nich korzysta.

1 grudnia bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedziła pani Ewa Sotomska, znana działdowianka, której pasją jest gromadzenie materiałów i wiadomości o naszym mieście. Na spotkanie z panią Sotomską zostali zaproszeni gimnazjaliści i uczniowie klasy VII. Nasz gość dzielił się z uczestnikami spotkania ciekawostkami o Działdowie oraz zaprezentował wiele faktów o mieście, które dla uczniów były zupełnie nieznane.

7 grudnia gimnazjaliści zostali zaproszeni na spacer po starym Działdowie. Przewodnikami tej wycieczki były dziewczęta z klasy II gimnazjalnej, które oprowadzały swoich kolegów po ciekawych miejscach Działdowa, opowiadając o poszczególnych obiektach. Na trasie ich wycieczki znalazły się m.in. następujące miejsca: dawny szpital, kościół św. Wojciecha i św. Krzyża, ulica Wolności, zamek, ratusz, ulice: Piwna, Strumykowa, Bielnikowa, Młyńska, Katarzyny, kamienice przy ul. Jagiełły, Brama Mazurska, dawne Muzeum Mazurskie, Apteka pod Orłem, dworek feldmarszałka Bulowa. Dzięki tej wyprawie uczniowie przynajmniej częściowo poznali ciekawe fakty o miejscu, w którym mieszkają.

Takie działania mają wpływ na wzrost regionalnej świadomości młodzieży, na identyfikowanie się młodych ludzi ze środowiskiem lokalnym i przygotowanie ich do pełnienia roli odpowiedzialnych obywateli.

Elżbieta Zakrzewska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages