Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podzielmy się opłatkiem i dobrym słowem na święta [film, zdjęcia]

2017-12-24 13:30:00 (ost. akt: 2017-12-24 11:59:27)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się już po raz drugi Opłatek Maltański zorganizowany dla osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych. W uroczystości udział wzięło blisko pięćdziesiąt osób z naszego powiatu.Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, której organizatorem jest Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Spotkanie opłatkowe odbyło się w restauracji Hotelu Wkra w Działdowie we wtorek 19 grudnia.

Spotkanie, którego inicjatorem jest Kawaler Maltański dr Sławomir Willenberg udział także wzięli arcybiskup senior diecezji warmińskiej Edmund Piszcz, proboszcz parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskie w Działdowie ks. kanonik Marian Ofiara, burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działdowie Małgorzata Szymańska zastępca dyrektora MOPS Małgorzata Rochoń.
To właśnie Miejski Ośrodek w Działdowie pomógł znaleźć osoby na spotkanie Opłatka Maltańskiego. Zaproszone osoby otrzymały także paczki świąteczne.

— Nasze spotkanie związane jest ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Uroczystość organizuje Zakon Maltański w 31 miastach dla osób samotnych, opuszczonych czy też nie potrafiących sobie poradzić. We wskazaniu tych osób pomagają nam domy pomocy społecznej, domy opieki i organizacje społeczne. Środki na spotkanie pochodzą z Zakonu Maltańskiego, sponsorują nas także szefowie różnych firm — powiedział nam Kawaler Maltański i członek zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie dr Sławomir Willenberg. — W Działdowie dopiero po raz drugi odbył się Opłatek Maltański, ale mam nadzieję, że przybędzie tych rocznic przynajmniej kilka, bym sobie tego życzył. I myślę, że mieszkańcy również. Lista podziękowań jest bardzo duża. Przede wszystkim duże wsparcie mamy w panu burmistrzu Grzegorzu Mrowińskim, ponadto w sponsorach z Działdowa, którzy są naprawdę bardzo hojni.

— Podzielimy się płatkiem. A dzielić się, to znaczy dać z siebie coś, co jest dobrem. Każdy z nas może podzielić się tym, co dobrego ma. Nie chodzi tu o sprawy materialne, one są ważne, ale na pewno nie najważniejsze. Mamy dzielić się dobrym słowem, życzliwością, uśmiechem, umiejętnością wysłuchania drugiego człowieka, byciem przy drugim człowieku, który jest chory czy nieszczęśliwy. Mamy dzielić się szeroko rozumianym dobrem. Dlaczego dobrem? Bo, gdzie jest dobro, tam jest zawsze Bóg. Pamiętajmy o tym, że dając odrobinę dobra drugiemu człowiekowi - dajemy zawsze coś z Boga — mówił podczas spotkania arcybiskup senior Edmund Piszcz.

Spotkanie umilił występ Scholi „Katarzynki” z Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Dzieci pod okiem Joanny i Henryka Górzyńskich recytowały wiersze i śpiewały piosenki wprowadzające w nastrój Bożego Narodzenia.


Karol Wrombel
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. widać #2404589 | 94.254.*.* 26 gru 2017 09:52

  ż dr willenberg znowu przyciągnął do siebie tłumy ludzi hahaha. Szopka noworczna tych niby kawalerów. Polityka wyprała mózgi zupełnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ***** #2404540 | 94.254.*.* 26 gru 2017 01:37

  ks. kanonik Marian Ofiara bardzo angażuje się w wiele pięknych spraw

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages