Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Muzyczny, świąteczny nastrój. Koncert Kolęd i Pastorałek w szkole muzycznej [film, zdjęcia]

2017-12-24 20:30:45 (ost. akt: 2017-12-24 16:16:04)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Arno Kanta w Działdowie wystąpili z koncertem Kolęd i Pastorałek, który odbył się w środę 20 grudnia w siedzibie szkoły. Dzieci i młodzież wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój.Podczas koncertu wystąpił chór, soliści i duety, łącznie zagrało 45 młodych adeptów działdowskiej szkoły. Uczniowie grali na skrzypcach, wiolonczeli, gitarze i fortepianie.

— Zasada naszego koncertu kolęd jest taka, że grają wszystkie dzieci, które mają na to ochotę, które umieją kolędę na pamięć. W polskiej tradycji kolęda zajmuje poczesne miejsce. Myślę, że nawet obecnie, kiedy możemy sobie kupić płytę i słuchać przeróżnych wykonań kolęd. Zawsze jest przyjemniej i zawsze jest to bardziej bliskie sercu, cieplejsze, kiedy mogą zagrać dzieci przy własnym stole, dla rodziny — powiedział dyrektor szkoły Zbigniew Ciucias. — Już dzisiaj zapraszam na powtórzenie koncertu, które odbędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie (ul. Jagiełły). Zagramy ten sam program, co podczas naszego koncertu w szkole. Do zobaczenia w nowym roku.

W koncercie zagrali prawie wszyscy uczniowie szkoły, których wysłuchali zaproszeni goście, rodzice i miłośnicy koncertów szkolnych naszej szkoły.

kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages