Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Wigilia działdowskich harcerzy [film, zdjęcia]

2017-12-26 14:59:56 (ost. akt: 2017-12-26 13:12:17)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia działdowscy harcerze zorganizowali wigilię Hufca ZHP Działdowo. W spotkaniu uczestniczyli: zuchy, harcerze, instruktorzy, zaproszeni goście i przyjaciele działdowskiego hufca.


Na początku zuchy ”Barwne Smyki" przedstawiły Jasełka, Później komendant hufca hm. Andrzej Umiński przekazał chętnym uroczyście Betlejemskie Światło Pokoju.

— Niech niesienie Betlejemskiego Światła Pokoju wprowadzi każdego z nas w przyszłość. Jutro będzie takie, jakie jest nasze dziś. Nie obawiajmy się być ludźmi mężnymi i odpowiedzialnymi za siebie i innych, bezinteresownie dobrymi. Nich świadomość bycia harcerką i harcerzem w naszym środowisku będzie przedmiotem autentycznej dumy popartej świetlanym przykładem wierności służby Bogu, ojczyźnie i drugiemu człowiekowi — powiedział komendant działdowskiego hufca hm. Andrzej Umiński.

Po raz pierwszy wręczono odznaczenia Harcerska Służba Ziemi Działdowskiej. Otrzymali je: hm. Bożena Graszk, hm. Halina Zawadzka, hm. Elżbieta Grządziel-Karlsson, hm. Bronisław Tąporowski i phm. Wiesław Ruciński.

Podczas spotkania prezent dla hufca przygotowali właściciele Bricomarche państwo Monika i Karol Kuśmirczuk. Przekazali oni działdowskim harcerzom 3 tysiące złotych.

— My już dziewiąty rok mamy przyjemność uczestniczyć w ważnych wydarzeniach dla naszego hufca. I uczestniczyć w takich uroczystościach jak ta, dzisiejsza. Dziękujemy za zaproszenie — powiedziała wręczając symboliczny bon podarunkowy Monika Kuśmirczuk.
Harcerze i zaproszeni goście połamali się opłatkiem i zjedli świąteczny poczęstunek.
Spotkanie odbyło się w sali bankietowej „W Dolinie” w Działdowie.

— Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim harcerzom instruktorom, przyjaciołom, mieszkańcom Działdowa i regionu niezapomnianych chwil i radości, spokoju wspaniałych świąt w rodzinnym gronie — życzył komendant hufca hm. Andrzej Umiński.


Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages