Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Życzenia z wierszem. Spotkanie świąteczne członków Działdowskiej Kuźni Słowa [zdjęcia]

2017-12-31 19:50:00 (ost. akt: 2017-12-31 14:21:07)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

Członkowie Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa oraz zaproszeni goście spotkali się, żeby przed świętami podzielić się opłatkiem.

A także złożyć sobie wzajemnie życzenia, wprowadzić zebranych wierszem lub prozą w świąteczny nastrój.

Na stole poza tradycyjnymi potrawami znalazły się też pierniczki , a ich zapach przywoływał wspomnienia. Na "dzień dobry" każdy uczestnik spotkania został oznaczony okolicznościową zapinką w postaci serduszka lub gwiazdki. Zebranych powitała Renata Buczyńska - Prezes SDKS.

W świąteczny nastrój wprowadziła gości Iwona Korzeniewska, która zaśpiewała pierwszą z kolęd. Kolejne - uczestnicy śpiewali razem. Poza członkami Stowarzyszenia zaproszenie na spotkanie opłatkowe przyjął Burmistrz Miasta Grzegorz Mrowiński, który m.in. podzielił się z obecnymi swoimi świątecznymi wspomnieniami, Sławomir Rutkowski - Dyrektor MDK Działdowo i przedstawiciele zaprzyjaźnionego środowiska twórców z Mławy. Potem odczytano wszystkie życzenia z wielu otrzymanych świątecznych kartek i podzielono się opłatkiem. Wszyscy obecni wylosowali dla siebie świąteczny wiersz swojej koleżanki lub kolegi z DKS w postaci karneciku. Do tego na każdego czekał pięknie zapakowany podarunek z ciasteczkami od Janeczki Dzenis.

Sama Kuźnia też dostała prezent w postaci kalendarzy i najnowszego wydawnictwa o Gminie Płośnica - od Mariana Odachowskiego - Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej oraz płytę chóru Our Voice - od Danuty Czeczot.

Członkowie Stowarzyszenia również obdarzali się nawzajem upominkami i życzeniami. Nie zabrakło wspomnień o tych, którzy już z nami przy wigilijnym stole nie zasiądą. "Kolęda dla nieobecnych" zaśpiewana przez Iwonę Korzeniewską obudziła wspomnienia m.in. o naszym koledze Zbyszku Rzeszutko.


Jadwiga SmółkaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages