Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie [zdjęcia]

2018-01-01 18:06:44 (ost. akt: 2018-01-01 17:13:11)

Autor zdjęcia: Anna Waks

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie odbyła się inscenizacja Jasełek Bożonarodzeniowych.

W przedstawieniu wzięli udział reprezentanci wszystkich klas. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem wcielili się w różne role doskonale oddając klimat wydarzeń Betlejemskiej Nocy. Nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, udziału Aniołów, pokłonu trzech Mędrców ze Wschodu, czy występu małych dzieci w roli Dzwoneczków i Gwiazdeczek. Uroku dodały inscenizacji kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów klas IV.

Piękny śpiew dzieci wspierała gra na różnych instrumentach, co dodatkowo dostarczyło wielu wzruszeń. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską oraz dużym talentem. Uroczystość uświetnił również występ chóru Our Voice pod kierunkiem Danuty Czeczot.

Układ taneczny w rytmie znanej świątecznej piosenki, wykonany przez pierwszoklasistów na zakończenie przedstawienia, wywołał uśmiech na twarzach, a w oku zakręciła się niejedna łezka. Ciekawy scenariusz z przesłaniem, odniesienie do współczesnych sytuacji, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i świąteczne piosenki złożyły się na całość wspaniale wprowadzającą wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i zachęcającą, by je przeżyć głęboko.

Na zakończenie nie zabrakło życzeń kierowanych do uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi. Przedstawienie skłoniło do refleksji i ożywiło wszystko, co dobre, piękne i rodzinne.

Anna Waks


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages