Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Nowa lokalizacja Izby Przyjęć w szpitalu [zdjęcia]

2018-01-04 12:21:55 (ost. akt: 2018-01-04 11:41:14)

Autor zdjęcia: SPZOZ Działdowo

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie uruchomił Ogólną Izbę Przyjęć i Izbę Przyjęć dla Dziecka w nowej lokalizacji - tuż za wejściem głównym do szpitala.

Nowa Izba Przyjęć została zlokalizowana w przestrzeni po administracji, która w styczniu 2017 roku została przeniesiona do przebudowanego budynku po byłej pralni szpitalnej. W odzyskanej po administracji przestrzeni wybudowano pomieszczenia o łącznej powierzchni około 107 m2. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom otrzymanym z Powiatu Działdowskiego, który w kwietniu bieżącego roku przekazał na ten cel dotację w kwocie 200 tysięcy złotych.

Obecnie pacjent skierowany do szpitala powinien kierować się do wejścia głównego, gdzie przy holu głównym znajdują się teraz:
- Punkt rejestracji pacjentów z poczekalnią
- Trzy pokoje przyjęć pacjentów (w tym jeden z toaletą z możliwością krótkotrwałej izolacji pacjenta, jeden z funkcją gabinetu zabiegowego)
- Pomieszczenie higieniczno-sanitarne dla dorosłych z natryskiem
- Pomieszczenia do przyjmowania dzieci z poczekalnią i dostosowanym pomieszczeniem higieniczno-sanitarnym.

Izba Przyjęć pracuje w godzinach od godz. 8.00 do 20.00 i wykonywane będą tam czynności medyczne związane tylko i wyłącznie z przyjęciem pacjenta ze skierowaniem na odziały szpitalne, tj.:
- rejestracja pacjentów przyjmowanych do oddziałów szpitalnych
- procedury konsultacyjne
- drobne procedury diagnostyczne
- procedury higieniczno-sanitarne.

Pozostali pacjenci w przypadkach nagłych powinni kierować się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, zorganizowanej w odrębnej części szpitala (bez zmian).

Izba Przyjęć została dostosowana do wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakimi powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia zakładu podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. 2012 r. Nr 31 poz. 739).
Uzyskano właściwy układ funkcjonalno-przestrzenny pomieszczeń oraz ich wyposażenia w instalacje tak, aby zapewnić właściwe warunki higieniczno-sanitarne, warunki bezpieczeństwa personelu i pacjentów oraz opiekę nad chorym podczas udzielania świadczeń, wykonywanych podczas przyjęć planowych i ze skierowaniem do szpitala.

Sławomir Brzozwski
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olek #2498160 | 188.195.*.* 9 maj 2018 08:54

  Jaka firma wykonała remont izby przyjęć szpitala? Czy była związana ze starostą?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Brawo starostwo #2412408 | 94.254.*.* 8 sty 2018 09:21

  Na przestrzeni ostatnich lat starostwo powiatowe zrealizowało 10 razy więcej inwestycji niż szanowny urząd pana z zmku co to z byle lampki powieszonej na drzewie robi wokół siebie szum w m wediach. Teraz robi niby zamek z tym nikomu nie potrzebnym muzeum które już w Działdowie jest ale ma być nowe które będzie smakowało jak odgrzewana jajecznica. Za grube miliony robią pomylone inwestycjena siłę jak np jeszcze ten park na bagnach. Co za pomysły i komu to potrzebne? Na siłę się lansują a zabytek z ulicy zamkowej rozwalili i teraz zbudują nieby co? Nowy zabytekhahaahha- pustaka? Śmiech i żal na to wszystko co ten zamkowy Grzegorz wymyśla a celebryta z niego zrobił się większy od Mazurka w każdym calu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Inni zazdroszczą, bo sami nie mają ;) #2411655 | 46.101.*.* 7 sty 2018 09:39

  Kazdy by chcial sie moc pochwalic takim osiagnieciem, ale ze maja tylko lampki i muzea, to marudza

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. za co #2411482 | 37.47.*.* 6 sty 2018 20:27

   Za co te brawa starostwie dajecie ? za kiełbasę wyborczą ? teraz będą robić wszystko żeby tylko zyskać głos a po wyborach znowu będą spoczywać na laurach. Nie oceniajmy ich po jednorazowym wyczynie, tylko cofnijmy się wstecz i przypomnijmy sobie całą kadencję pana starosty.Chyba czas najwyższy na zmiany.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Brondziu #2410769 | 94.254.*.* 5 sty 2018 18:34

    Brondziu wygląda trochę jak szef ochrony z wiejskiej dyskoteki. Malina za strój.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (19)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages