Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Kreatywne warsztaty z udziałem uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie [zdjęcia]

2018-01-10 13:48:03 (ost. akt: 2018-01-10 10:00:21)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

W II LO pomagamy wszystkim uczniom w zdobywaniu wartościowych doświadczeń szkolnych, rozwijaniu współpracy i braniu odpowiedzialności za świat wokół — mówi nauczycielka chemii Marta Kowalska.

— Dbamy o to, żeby zwykłe lekcje wspierane były ciekawymi przedsięwzięciami — dodaje pani Marta. — 5 stycznia uczniowie klasy medycznej wzięli udział w laboratoriach na temat składu chemicznego i wartości odżywczej mleka i przetworów mlecznych. Zajęcia poprowadziła Anna Garczewska-Murzyn - redaktor merytoryczny Przeglądu Mleczarskiego, która przyjechała do naszej szkoły na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im Jana Pawła II Wiesława Smereczyńskiego. Na laboratoria zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół im Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek na temat mleka, przemian fizykochemicznych w nim zachodzących oraz produktów mleczarskich uzyskiwanych na drodze fermentacji mlekowej. Spotkanie to tylko część warsztatów przeznaczonych dla licealistów.

Udział w tym projekcie to świetna okazja do poznania zagadnień, których nie ma w programie szkolnym. To także doskonała zabawa, która poszerza horyzonty i pokazuje jakie możliwości daje wiedza poznana w książkach przeniesiona do laboratorium badawczego. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

— Serdecznie dziękujemy pani Annie Garczewskiej-Murzyn za ciekawe zajęcia i zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły — podsumowuje Marta Kowalska.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages