Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej 2018 [zdjęcia]

2018-01-11 16:58:26 (ost. akt: 2018-01-11 13:06:57)

Autor zdjęcia: archiwum Zdzisława Ziółkowskiego

8 stycznia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie, w którym wzięli udział mistrzowie i medaliści olimpijscy kilku pokoleń, ich trenerzy, działacze sportowi, przedstawiciele świata polityki, kultury, nauki, medycyny i biznesu.

Honorowymi gośćmi byli prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

— Na zaproszenie PKOl-u na spotkaniu oczywiście też byłem i mogłem przekazać pozdrowienia z Działdowa, upominki od firm Dekorglass i Heinz Glas, zaprosić na V Mini Piknik Olimpijski i 60 -cie Szkoły Podstawowej Nr 2 — mówi nauczyciel i trener Zdzisław Ziółkowski. — Była także okazja porozmawiać z Parą Prezydencką o XVIII Turnieju Baseballu "Działdowo CUP 2018" i oczywiście z medalistami olimpijskimi, gośćmi m.in. prezesem Andrzejem Kraśnickim, Robertem Korzeniowskim, Apoloniuszem Tajnerem, Czesławem Langiem i Ryszardem Szurkowskim, Tomaszem Majewskim, Andrzejem Personem, Andrzejem Supronem, Andrzejem Rosiewiczem, Teresą Sukniewicz i wieloma, wieloma innymi.

Na spotkaniu w PKOl-u w Warszawie zebrałem w albumie "Działdowo na starej fotografii" autografy i wpisy znanych z pierwszych stron gazet najważniejszych osób w kraju. Pozdrowienia wpisali prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes PKOl-u Andrzej Kraśnicki, sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński, czterokrotny złoty medalista Robert Korzeniowski, dwukrotny złoty Tomasz Majewski, złoty piłkarz Lesław Ćmikiewicz, złoty pięcioboista Dariusz Goździak, srebrni kolarze Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Mieczysław Nowicki, srebrny lekkoatleta Zenon Licznerski, brązowy floret Marian Sypniewski, płotkarki Grażyna Rabsztyn i Teresa Sukniewicz, prezesi Związków Apoloniusz Tajner i Andrzej Person, profesor Michał Kleiber, dziennikarz Henryk Urbaś a zakończył listę "śpiewająco i stepująco" Andrzej Rosiewicz. Album przekazuję na licytację WOŚP w Działdowie 14 stycznia 2018.

oprac. kw

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages