Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Kontrola w kierunku afrykańskiego pomoru świń - wspólne działania Policji i Inspekcji Weterynaryjnej

2018-01-15 12:41:26 (ost. akt: 2018-01-15 12:45:56)

Autor zdjęcia: policja

Zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniania się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF) nakłada na odpowiedzialne w tym zakresie służby nadzór nad właściwym przewozem zwierząt, produkcją, sprzedażą i obiegiem mięsa.W związku z tym prowadzone są zintensyfikowane kontrole nad miejscami sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego i transportem zwierząt. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Inspektorat Weterynarii we współpracy m.in. z policjantami prowadzą działania w tym zakresie — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Podejmowane działania mają na celu przeciwdziałanie wystąpieniu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Wspólne kontrole policji i weterynarzy dotyczą transportu zwierząt oraz miejsc, gdzie mógł odbywać się nielegalny handel trzodą chlewną. Sprawdzeniu podlegać będą również podmioty prowadzące sklepy lub stoiska mięsne na targowiskach i bazarach, jak również restauracje oraz inne placówki gastronomiczne w celu wykrycia i eliminacji procederu wprowadzania do obrotu mięsa niewiadomego pochodzenia we współpracy z Sanitarną Stacją Epidemiologiczną.
Współpraca poszczególnych służb, w tym np. ze Strażą Łowiecką ma także na celu zwalczanie i przeciwdziałanie kłusownictwu na terenie powiatu działdowskiego.
Kolejne wspólne działania policjantów z weterynarzami (pierwsze w tym roku) zostały przeprowadzone w czwartek (11 stycznia) i dotyczyły kontroli prawidłowego przewozu zwierząt gospodarskich.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wycieczka do Afryki #2422028 | 31.0.*.* 20 sty 2018 09:29

  Konieczna jest robocza wizyta zespołu w Afryce. Samolot min. Kempy wolny po powrocie z Bliskiego Wschodu. Trzeba porównać wirus afrykański z polskim. Który był pierwszy i dziko zmutował się?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ZONK #2418942 | 94.254.*.* 16 sty 2018 10:43

  I co zatrzymali murzyna z Nigeri ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ewa #2418622 | 185.122.*.* 15 sty 2018 20:27

  Warto to zrobić szczegółowe badania nie w małych gospodarstwach tylko w dużych fermach .Jak tam są zwierzęta faszerowane różnymi zastrzykami ,żeby w miesiąc urosły .W tych paszach jest sama chemia .A w małych gospodarstwach ludzie chowają paszą bez chemi i .Wtedy mięso jest smaczniejsze anie wrzucacie na patelkę a ono się kurczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. W oboronie praw zwierząt #2418382 | 94.254.*.* 15 sty 2018 16:08

  Najgorsze to jest łowiectwo, istne zabijanie zwierząt "piękna natury" dla rozrywki. To istna znieczulica ludzka którą również powinno się zwalczać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Marian #2418370 | 31.0.*.* 15 sty 2018 15:55

   Może warto zrobić szczegółowe kontrole w gospodarstwach rolnych co do prawidłowości hodowli i sprawdzenie stanu inwentarza zgodnie z jego rejestracją. Ile na "lewo" jest hodowanych zwierząt. Podobno takich kontroli jest mało. Mniejmy nadzieję, że takie kontrole będą wkrótce przeprowadzane w każdym gospodarstwie rolnym.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (14)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages