Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Zebrano ponad tonę karmy dla zwierząt [zdjęcia]

2018-01-15 19:59:00 (ost. akt: 2018-01-15 20:27:01)

Autor zdjęcia: Archiwum Przedszkola nr 3 w Działdowie

W Szkole Podstawowej nr 2. im. Królowej Jadwigi Andegaweńskiej, odbyło się podsumowanie dziesiątej już edycji akcji charytatywnej, Pomagamy Braciom Mniejszym – psiakom bezdomniakom. Tegoroczna akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wspólnie zebrano 1400 kg. karmy suchej, ok. 300 kg. karmy mokrej, do tego koce, kołdry, akcesoria i zabawki dla psów.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest Grażyna Ibusz, dyrektor Przedszkola nr 3 w Działdowie. Uczestniczyli w niej Grzegorz Mrowiński Burmistrz Miasta Działdowo, Zbigniew Czajkowski Naczelnik Wydziału Edukacji, Michał Struzik, dyrektor SP nr 2 w Działdowie, Kinga Łubian przedstawicielka schroniska „Podaj łapę” oraz oczywiście dzieci i młodzież wspólnie z nauczycielami.

Jest nas coraz więcej

W akcję rok rocznie włącza się coraz więcej placówek oświatowych. Jej celem jest zebranie jak największej ilości karmy, ciepłych koców, misek czy innych psich akcesoriów, po to aby wspomóc wciąż kulejące finansowo schroniska, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt.
– W tym roku, we wspólnym niesieniu pomocy wzięli udział uczniowie, wychowankowie i nauczyciele szkół oraz przedszkoli, zaprzyjaźnionych z Przedszkolem nr 3, nawet spoza Działdowa – mówi Grażyna Ibusz. – Działamy na rzecz bezdomnych psów ze schroniska „Podaj łapę” w Tatarach oraz Fundacji EMIR, a poprzez nasze działania staramy się uświadomić dzieciom konieczność niesienia pomocy zwierzętom, które przez złe i bezmyślne ludzkie działanie zostają pozbawione domu, ciepła i ludzkiej opieki.

Czas szybko mijał
Zwieńczeniem akcji była wspólna zabawa, która dzięki życzliwości dyrektora, odbyła się na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Działdowie.
Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc, biorąc udział w licznych konkursach, rozwiązując zagadki. Niespodzianką dla dzieci i młodzieży była wizyta sierżanta sztabowego Arkadiusza Kalisza i jego psa tropiącego.
Uczestnicy obejrzeli mały pokaz umiejętności psa policyjnego. Prezentacja spotkała się z dużym aplauzem.
– Dzieciom poza tym podobała się również ostatnia konkurencja, polegająca na wykonaniu, dowolną techniką plastyczną, prac na temat psiaków. To były rzeczywiście małe arcydzieła – mówi z uśmiechem Grażyna Ibusz i dodaje. – To niezwykłe, jak wielu jest wspaniałych ludzi, którzy potrafią poświęcić swój czas aby nieść pomoc tym najbardziej bezbronnym, ludzi, którzy otwierają swoje serca na potrzeby najsłabszych, mając w sobie ogromne pokłady empatii.

Podziękowania
Wszystkim, którzy wsparli akcję „Pomagamy Braciom Mniejszym” organizatorzy składają serdeczne, szczere i gorące podziękowania.
Akcję wsparli : Nauczycielki, wychowankowie i rodzice Przedszkola Nr 3 w Działdowie, Przedszkole nr 4 w Działdowie, Przedszkole nr 5 w Działdowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie, Szkoła Podstawowa nr w Działdowie, Zespół Szkół Zawodowych nr w Działdowie, Zespół Szkół nr 2 w Narzymiu, Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, Zespół Szkół w Malinowie, Szkoła Podstawowa w Słupie, Szkoła Podstawowa w Burkacie oraz
Sklep Zoologiczny” Scooby” .

Anna Barbara Czuraj-Struzik
działdow@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. K.Kordecki #2419031 | 37.47.*.* 16 sty 2018 12:31

  Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękuje natomiast Pani Ibusz gratuluje tak zaszczytnego pomysłu i zaangażowania na rzecz pomocy zwierzętom.Przewodniczacy Ekologicznego Związku Gmin Dzildowszczyzna .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Hyniek #2418907 | 46.101.*.* 16 sty 2018 10:02

   Tona psiego żarcia? Czyżby posłanka Pawłowicz miała zamiar odwiedzić działdowską komórkę PiS na skromną kolacyjkę?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages