Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Bezpieczne ferie. Spotkanie z rodzicami [zdjęcia]

2018-01-21 14:50:00 (ost. akt: 2018-01-20 13:38:28)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkali się z rodzicami uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Burkacie, w tym również rodzicami młodzieży klas gimnazjalnych w ramach działań „Bezpieczne ferie 2018”.

Policjanci zwrócili rodzicom uwagę, by w sposób szczególny zainteresowali się tym, w jaki sposób ich dzieci będą spędzały wolny czas w czasie zbliżających się ferii zimowych. Przestrzegli przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą zmienne warunki pogodowe na drogach, zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypomnieli o zaopatrzeniu dzieci i siebie w elementy odblaskowe i właściwe oświetlenie pojazdów celem poprawy swojej widoczności i bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, czy podczas przebywania na powietrzu, gdy pada śnieg a temperatura spada poniżej zera.

Z uwagi na to, że część osób pozostanie w domach i będzie spędzać czas wspólnie ze swoimi rówieśnikami, policjanci przekazali rodzicom informacje dotyczące odpowiedzialności osób nieletnich za popełniane czyny karalne oraz nieodpowiedzialne zachowanie. W ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „Zanim będzie za późno” rodzicom przekazano wiedzę na temat zagrożeń wynikających z zażywania przez osoby nieletnie środków odurzających i substancji psychoaktywnych. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Policjanci, głównie dzielnicowi, na bieżąco prowadzą spotkania w szkołach z dziećmi i młodzieżą i edukują ich pod kątem bezpieczeństwa i właściwego korzystania z czasu wolnego podczas zbliżających się ferii zimowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci z powiatu działdowskiego już od piątku rozpoczną działania pn.”Bezpieczna droga do celu”.


KPP Działdowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages