Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nowy ambulans i sprzęt medyczny dla ratowników medycznych [zdjęcia]

2018-01-26 12:29:07 (ost. akt: 2018-01-26 14:09:07)

Autor zdjęcia: SPZOZ Działdowo

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie zakupił ambulans medyczny oraz sprzęt medyczny dla szpitalnego oddziału ratunkowego i zespołów ratownictwa medycznego.

Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z budżetu państwa, przekazanych przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Ogólny koszt zakupu nowego ambulansu i sprzętu medycznego to kwota 501 051,53 złotych, z czego 421 153,00 złotych to środki otrzymane od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, a 79 898,53 złote, to środki własne SPZOZ w Działdowie.

Nowy ambulans typu C z zabudową, instalacją i noszami - samochód Renault Master, zastąpił wysłużony pojazd stacjonujący w Lidzbarku Welskim. Wraz z ambulansem zakupiono także specjalistyczny sprzęt dla ratowników medycznych, który znajdzie się na wyposażeniu nowego ambulansu oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Defibrylator LIFEPAK 15 umożliwiający między innymi nieinwazyjne monitorowanie u pacjenta poziomu saturacji, tlenku węgla i methemoglobiny, szybkie wykonanie diagnostycznego 12-odprowadzeniowego EKG, czy skorzystanie z dwufazowej energii do 360 dżuli podczas defibrylacji.
Respirator transportowy paraPAC plus, który umożliwia wentylację zastępczą, terapię tlenową, PEEP, CPAP w jednym kompaktowym aparacie. Urządzenie przystosowane jest do pracy w najbardziej wymagającym środowisku: karetki pogotowia, samoloty i śmigłowce, transport szpitalny, diagnostyka obrazowa MRI.

Dwa wideolaryngoskopy King Vision aBlade ułatwiające uwidocznienie wejścia do krtani przy ograniczonym oddziaływaniu na tkanki dróg oddechowych. Urządzenie podnosi bezpieczeństwo pacjenta, umożliwiając kontrolę stanu krtani w trakcie podejmowania działań ratunkowych.
Urządzenie do masażu serca LUCAS 3 generujące odpowiednie uciski klatki piersiowej reanimowanego pacjenta, dzięki czemu personel medyczny może skupić się na innych czynnościach medycznych.

Ogrzewacz kocykowy EQUATOR - urządzenie zapewniające utrzymanie właściwej temperatury ciała pacjenta i ochronę przed zjawiskiem hipotermii zarówno w trakcie jak i po zabiegach chirurgicznych.

Wózek/stół operacyjny Sherpa Intensive Care - czterosegmentowy wózek z leżem wykonanym z monolitycznego tworzywa sztucznego. Segment oparcia pleców umożliwia przeprowadzenie badań radiologicznych klatki piersiowej w pozycji siedzącej, a niska minimalna wysokość leża, zwiększa dostęp do osób z dysfunkcją narządów ruchu oraz gwarantuje wygodną reanimację pacjenta.

Aparat EKG AsCARD Grey - 12-kanałowy elektrokardiograf, dysponujący między innymi zapisem sygnału EKG ze wszystkich 12 odprowadzeń jednocześnie, a następnie: wydrukowanie badania, analizy, interpretacji lub zapisanie badania do bazy. Aparat może wykonać do 130 badań automatycznych w trybie pracy akumulatorowej.

Inwestycja wpłynęła na poprawę jakości świadczonych usług medycznych, zapewniając lepszy komfort i bezpieczeństwo pacjentów, znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Nowy ambulans i sprzęt medyczny poprawił również komfort pracy ratowników medycznych.

Sławomir Brzozowski
rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brawo Starosta #2434636 | 185.170.*.* 6 lut 2018 13:20

  Brawo Starosta, a środkowy palec Burmistrzowi w wyborach!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Burmistrz mordę przystawi? do foci? #2426693 | 185.170.*.* 26 sty 2018 15:45

  Jak nic Burmistrz mordkę przystawi?, do foci? a niedawno kszyk że szpital to sprawa starosty. A kto w nim sie leczy? mieszkańcy miasta przecież. To jak to nie sprawa burmistrza? nie rozumiem. Ale do foci przystawi ryjek koci, bo wybory tuż tuż:) a i na fejkbuka coś sypnie. Obłuda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages