Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Działania policyjne. Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu działdowskiego

2018-02-03 12:18:47 (ost. akt: 2018-02-03 10:21:22)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci powiatu działdowskiego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach. Wzmożone patrole policji poruszały w piątek 2 lutego po terenie naszego powiatu i czuwały nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Głównym celem działań było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów brd.

W celu poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie prowadzili w piątek 2 lutego działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości, stosowania się do przepisów brd w zakresie używania odpowiedniego oświetlenia w pojazdach, używania fotelików i podkładek do przewozu dzieci, a także eliminowanie z ruchu kierujących wsiadających za kółko pod działaniem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Policjanci wyposażeni m.in. w mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy poruszają się z nadmierną prędkością, wyprzedzają w sposób nieprawidłowy lub wymuszają pierwszeństwo przejazdu na innych uczestnikach ruchu drogowego, w tym także pieszych.

Podczas kontroli na drodze funkcjonariusze sprawdzali m.in. dokumenty i stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących pojazdami i uprawnienia do kierowania, a także przestrzegania przez pieszych poruszających się drogami po zmierzchu w terenie niezabudowanym obowiązku posiadania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.
W działaniach oprócz działdowskich funkcjonariuszy udział brali policjanci Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

KPP Działdowo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages