Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

„Anioły do mnie wysyłaj” - spektakl poetycko-muzyczny [film, zdjęcia]

2018-02-05 20:36:34 (ost. akt: 2018-02-05 13:37:06)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Miejskim Domu Kultury w Działdowie można było obejrzeć niezwykłe widowisko pod tytułem „Anioły do mnie wysyłaj”. Bazą do spektaklu były autorskie wiersze lokalnych poetów z Działdowskiej Kuźni Słowa, którzy prezentowali je osobiście na scenie.


Scenariusz opracowała Elżbieta Zakrzewska, która była też jednym z narratorów. Podczas przedstawienia wystąpili ponadto (w kolejności występu w spektaklu) Gabriela Nowak, Magdalena Cejman, Iwona Cherej, Paweł Kamiński, Bernard Żóralski, Iwona Korzeniewska - wokal, Joanna Śliwka, Krystyna Sztramska, Janina Dzenis, Elżbieta Karlsson, Edwin Kłosowski, Renata Buczyńska, Sylwia Kaczmarczyk Magdalena Pawelska oraz Anna Ludwiczak.

Tym razem literacka Kuźnia zaprosiła do współpracy zarówno aktorów jak i tancerzy z MDK Działdowo. W roli białych i kolorowych aniołków wystąpiły grupy taneczne Piruecik, Fuks 1, Fuks 2, Bzik oraz Flash Dance. W roli czarnych aniołów wystąpiły Paulina Michalska, Wiktoria Łozińska, Nina Rzeszutko, Aleksandra Lewandowska, Kornelia Żywiec i Hubert Anaczkowski. Był też duet szarych aniołów. Wykreowały go w samodzielnie przygotowanej choreografii Wiktoria Łozińska i Nina Rzeszutko. Choreografię do wszystkich występów tanecznych opracowała Aldona Demianiuk-Fojut (w przypadku duetu szarych aniołów służyła radą) .

Na scenie wystąpili też aktorzy rozwijający swój talent MDK. Byli to Katarzyna Janke, Joanna Grzybowska, Paulina Michalska, Marek Lech oraz Hubert Anaczkowski. Aktorów i poetów do występu przygotowała Marzanna Bielecka-Maćkowiak z MDK Działdowo.

Autorką scenografii była członkini DKS, Emilia Wołejszo. W przygotowania ze strony Kuźni zaangażowały się też Ewa Sotomska, Jadwiga Smółka - zaangażowane w ogólne przygotowania, Krystyna Sztramska, która przygotowała i rozdawała wśród publiczności pięknie przygotowane pamiątki w postaci ozdobionych postaciami aniołków karnecików z wierszami waszych lokalnych poetów, Gabriela Nowak - zorganizowała wystawę o „tematyce anielskiej” , która towarzyszyła przedstawieniu, (autorką prezentowanych prac jest Elżbieta Held), Elżbieta Karlsson, która rozpowszechniła największą ilość plakatów i zaproszeń oraz Renata Buczyńska, która opracowała plakat i koordynowała prace przygotowawcze.

Na zakończenie widowiska Renata Buczyńska - Prezes Stowarzyszenia przedstawiła wszystkich biorących w nim udział oraz podziękowała za współpracę Marzannie Bieleckiej-Maćkowiak, Aldonie Demianiuk- Fojut (panie otrzymały kwiaty od Kuźni) Dyrektorowi MDK - Sławomirowi Rutkowskiemu za „zielone światło” dla współpracy DKS i MDK, Grzegorzowi Borowskiemu za nagłośnienie, Mateuszowi Jastrzębowskiemu - za operowanie światłem, wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu oraz jego promocji (w tym Gazeta Działdowska) oraz niezawodnej publiczności, nie tylko z Działdowa (m.in. z zaprzyjaźnionej z działdowskimi poetami mławskiej grupy „Nasza Poezja - pisz lub czytaj”) . A widownia była wypełniona po brzegi, niektórzy stali w holu, bo nie starczyło miejsc siedzących.

O ile członkowie Kuźni prezentowali głównie wiersze własne, o tyle aktorzy zmierzyli się z tekstami następujących autorów: Ks. Tomasz Opaliński, Ks. Jan Twardowski, Halina Poświatowska, Barbara Kołodziej, Halina Porębska, Agata Durendal i Jan Brzechwa. Piosenki, które zaśpiewała Iwona Korzeniewska to „Bieszczadzkie Anioły” - Starego Dobrego Małżeństwa, „Wysyłaj do mnie anioły” - Tomasza Kamińskiego oraz „Anioły są wśród nas” - Beaty Bednarz.
Przedstawienie zostało dobrze przyjęte przez publiczność. Jest to już kolejne przedsięwzięcie sceniczne popularyzujące twórczość lokalnego środowiska literatów skupionych w Stowarzyszeniu Działdowska Kuźnia Słowa.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages