Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Tydzień strażaków

2018-02-08 08:46:30 (ost. akt: 2018-02-08 09:02:29)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Krasnołąka: groźny pożar
Po południu 4 lutego strażacy gasili pożar
budynku mieszkalnego, jednorodzinnego z częścią nieczynnego już sklepu.
— Pożar wybuchł w części sklepowej obiektu. Strażacy ugasili ogień, oddymili pomieszczenia i sprawdzili kamerą termowizyjną miejsca, czy nadal występują miejsca o podwyższonej temperaturze — mówi mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie. — Straty oszacoano na ok. 50 tys. zł. Przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja urządzeń na paliwo stałe.


Lidzbark: kot na dachu
3 lutego ok. godz. 13.30 strażacy ochotnicy z Lidzbarka ratowali kota, który utknął na dachu domu jednordzonnego przy ul. Elizy Orzeszkowej. Ze zgłoszenia wynikało, że kot przebywa tam już trzy doby i jest przerażony. Strażacy rozłożyli drabinę i uratowali zwierzaka. Nie ustalili ntaomiast, jak kot znalazł się na tym dachu.


Zalesie-Jabłonowo: zalana droga
1 lutego ok. godz. 20.00 zastępy OSP Zalesie i OSP Niechłonin wypompowywały wodę z zalanej drogi Zalesie-Jabłonowo. Zalegająca woda stwarzała zagrożenie dla pojazdów. Przyczyną zalania były silne opady deszczu.mcz


Wielki Łęck: samochód w ogniu
1 lutego, po południu, strażacy gasili pożar samochodu vw passat. Zastęp z OSP Wielki Łęck zabezpieczył miejsce zdarzenia, oświetlił teren akcji, kierował ruchem i walczył z ogniem. Dołączyli do nich strażacy z Działdowa.
Strażacy ugasili pożar i schłodzili butlę z gazem, którą następnie zakręcili oraz odcięli zasilanie elektryczne. Na miejscu obecni byli też policjanci, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Samochód spłonął całkowicie, przyczyna pożaru jest nieznana.


Ruszkowo: pożar w kominie

1 lutego strażacy z OSP Ruszkowo i OSP Uzdowo gasili pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym.
— Strażacy odcięli dopływu powietrza do przewodu spalinowego w kominie, ugasili paląca się sadzę i wybrali żar z pieca, sprawdzili też pomieszczenia na obecność tlenku węgla — mówi mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie. — Przybyły na miejsce patrol Policji pouczył właścicielkę loklau o obowiązku zlecenia co najmniej raz w roku kontroli stanu technicznego przewodu kominowego.
Przyczyna pożaru było nadmierne nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.


Turza Wielka: woda na drodze
1 lutego strażacy z Turzy Wielkiej wypompowywali wodę z drogi gminnej. Zalegająca woda uniemożliwiała tamtędy. przejazd. Przyczyną zalania były silne opady deszczu.

Informacji udzielił mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w DziałdowieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages