środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Policyjne działania na drogach powiatu działdowskiego

2018-02-11 15:23:01 (ost. akt: 2018-02-11 11:33:02)

Autor zdjęcia: policja

Wspólne działania policjantów Ogniwa Ruchu drogowego z Działdowa z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji KWP w Olsztynie w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Już po raz drugi w tym miesiącu działdowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Olsztyna prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu działdowskiego. W działaniach brało udział 14 policjantów, którzy podzieleni na 7 patroli dwuosobowych realizowali zaplanowane działania, których celem jest wyeliminowanie głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prawidłowe zachowanie względem innych użytkowników dróg. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowość oświetlenia rowerzystów oraz posiadanie elementów odblaskowych przez pieszych.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 87 pojazdów i zbadali trzeźwość 81 kierowców. Policjanci ujawnili 2 osoby piesze naruszające przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nałożyli 24 mandaty karne, w tym głównie za przekroczenie prędkości i nie stosowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym (pasów i fotelików) przez kierujących pojazdami. Ponadto policjanci skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu wobec osoby pieszej nie przestrzegającej przepisów brd i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych od pojazdów, w tym 4 z uwagi na ich niewłaściwy stan techniczny.

Policjanci poza codzienną służbą w ruchu drogowym będą prowadzić regularnie wzmożone działania w kierunku poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu działdowskiego. W związku z powyższym w najbliższym czasie należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego wspieranych przez służby zewnętrzne na drogach powiatu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność, gdyż zmieniające się dynamicznie warunki pogodowe nie sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z dróg i mogą być przyczyną groźnych wypadków drogowych.


st.sierż. Justyna NowickaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do brawo #2438287 | 176.103.*.* 11 lut 2018 20:40

  W jaki sposob wyeliminują niby szroty? Oddadzą sami na zlom? Na forach widać że nie zatrzymywali szrotòw,dwa volkswageny,audi i toyota. Szroty to mogą wyeliminować tylko i wyłączenie uczciwi diagności. Nawet jeżeli białe czapki zatrzymają ewentualnie dowód rejestracyjny to badania techniczne zaden problem załatwić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Brawo #2438222 | 37.47.*.* 11 lut 2018 17:40

  I bardzo dobrze , może tych szrotów trochę wyeliminują

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages