Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Ferie z działdowską biblioteką [zdjęcia]

2018-02-13 19:12:51 (ost. akt: 2018-02-13 19:21:57)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

W czasie ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie w Oddziale dla Dzieci od poniedziałku do piątku obywały się zajęcia w godzinach od godz. 10:00 do godz. 13.00.

Podczas dwutygodniowych ferii zimowych dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach. Każdego dnia spotkanie rozpoczynało się od głośnego czytania teatrzyku Kamishibai. Przez poszczególne dni: malowaliśmy farbami, graliśmy w gry planszowe, odbył się turniej wiedzy ogólnej, bawiliśmy się w odkrywanie talentów, robiliśmy walentynki i instrumenty muzyczne, recytowaliśmy i czytaliśmy wiersze, wyświetlaliśmy bajkę i bawiliśmy się z detektorem ruchu. Dzieci miały też w okresie ferii zajęcia z programowania z użyciem nowo zakupionych Ozobotów (robotów). Było dużo pozytywnej energii.

Ostatniego dnia dzieci obejrzały przygotowaną prezentację z filmików i zdjęć zrobionych w trakcie ferii. Naszym gościem specjalnym była Pani Jolanta Działak, pełnomocnik Burmistrza ds. uzależnień, dzięki której dzieci podczas ferii otrzymały słodkie bułki i soki. Przekazała również piękne książki, które powiększą księgozbiór Oddziału dla Dzieci. Każdego dnia w zajęciach uczestniczyło średnio 20 osób, a odwiedziało nas w tym czasie ponad 1000 osób.

Oprócz zajęć w Oddziale dla Dzieci, tradycyjnie już odbył się Turniej Gier Komputerowych. Przez tydzień 72 uczestników rywalizowało w różne gry komputerowe. 29 i 30 stycznia graliśmy w grę FIFA 18. 31 stycznia odbył się turniej w grę Counter-Strike: Global Offensive. 1 lutego przenieśliśmy się na mapę Twisted Treeline w grze League of Legends. 2 lutego graliśmy w Hearthstone - grę logiczną polegająca na walce pomiędzy dwoma graczami, poprzez wykładanie kart na stół ze złożonych przez graczy talii. Odbyły się także 2 maratony filmowe dla dzieci i młodzieży, 2 i 3 lutego w dziale Mediatece.


MBP Działdowo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages