Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Akcja policjantów - alkohol i narkotyki

2018-02-15 10:00:41 (ost. akt: 2018-02-15 10:21:31)

Autor zdjęcia: policja

W trakcie czterogodzinnych działań policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi oraz policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa i Lidzbarka (11 funkcjonariuszy) skontrolowali łącznie 365 pojazdów i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę, któremu zatrzymali prawo jazdy. Akcja miała miejsce w środę 14 lutego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mieszkańcowi Działdowa kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka kara finansowa — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Ponadto w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat.
Policja apeluje do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i stanowi olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz grozi poważnymi konsekwencjami dla kierowcy.

Policjanci z powiatu działdowskiego będą kontynuować tego rodzaju działania i eliminować z drogi kierujących, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

— Alkohol i narkotyki to jeden z czynników stwarzających poważne zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza w przypadku osób, które wsiadają za kółko po spożyciu tego rodzaju środków — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Policjanci z Działdowa i Lidzbarka prowadzili działania właśnie pod kątem eliminowania z ruchu kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

W środę 14 lutego w godzinach porannych prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”.

— Podczas działań trwających w godzinach 5.00-9.00 policjanci kontrolowali wszystkie pojazdy poruszające się trasami objętymi działaniami — dodaje oficer prasowy. — Funkcjonariusze poza ujawnianiem i eliminowaniem nietrzeźwych kierowców represjonowali osoby, które nie stosowały się do przepisów brd i nie korzystały z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i podstawek do przewozu dzieci. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na osoby rozmawiające przez telefon podczas prowadzenia pojazdu.


mcz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages