Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Pomagają bezdomnym, uzależnionym, chorym na AIDS

2018-02-17 15:00:00 (ost. akt: 2018-02-16 12:01:44)

Autor zdjęcia: Grupa Zalewski Patrol

Działdowo — Mława \\\ 21 lutego o godz. 16.30 w budynku Szkoły „Żak” przy ul. Sieniewicza w Mławie odbędzie się I Forum o Bezdomnych. Organizatorem spotkania jest Grupa Zalewski Patrol, która działa w powiatach działdowskim i mławskim.

Szeroko rozumiana pomoc i poszukiwanie skutecznych sposobów pomocy osobom bezdomnym, które odmawiają wyjazdu do schronisk jesienią i zimą, a także problemy, z którymi ludzie bezdomni borykają się w codziennym życiu na ulicy, to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszane w czasie I Forum o Bezdomnych — mówi Mariusz Zalewski, założyciel i naczelnik Grupy Zalewski Patrol.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: miejskich i powiatowych, policjanci, radni, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, przewodniczący zarządów osiedli.

Grupa Zalewski Patrol od 27 lat pomaga osobom bezdomnym, uzależnionym, chorym na AIDS w powiatach działdowskim i mławskim. Bierze również udział w poszukiwaniach osób zaginionych w województwach warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

— W Działdowie i w powiecie działdowskim jesteśmy raz na dwa tygodnie. Chcemy od marca stworzyć tu grupę na stałe. Działamy na terenie tego powiatu również wiosną i w latem. Nasza akcja „Butelka wody dla bezdomnych” swoim zasięgiem obejmowała także Działdowo. Tam też trafiła zebrana woda — opowiada Mariusz Zalewski.

W czasie I Forum o Bezdomnych Zalewski przedstawi zaproszonym gościom obecną sytuację osób bezdomnych w obu powiatach. Opowie również o kilku nowych rozwiązaniach, które mogą być bardziej skuteczne w prowadzonych od kilku lat akcjach pomocowych.

— Liczymy na merytoryczną dyskusję i pomysły, które mogą przydać się w naszych działaniach na rzecz bezdomnych. Zapraszam do udziału w forum — zachęca szef Grupy Zalewski Patrol

Szymon WyrostekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Luio #2443594 | 185.170.*.* 18 lut 2018 13:57

    Przez obecne władze i przepisy bezdomnych jest coraz więcej. Coraz więcej ludzi traci swoje cale dobytki przez 'skarbowke np. Zamiast pomagać w ten sposób zbudujcie przytulek dla biedniejszych gdzie każdy będzie miał szansę bytu. W zamian za mieszkanie tam musieliby wykonawca np. Jakąś pracę nawet zamiatac ulice. Myślę że pod takim kątem miałoby to jakiś sens.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages