Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Walentynkowo w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie [zdjęcia]

2018-02-18 11:15:41 (ost. akt: 2018-02-18 09:38:51)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły / Anna Waks

Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie włącza się corocznie bardzo aktywnie w organizację akcji wynikających z kalendarza imprez szkolnych. Samorząd Uczniowski podejmuje z własnej inicjatywy różnorodne działania mające na celu integrowanie społeczności szkolnej oraz stwarzanie przyjaznej atmosfery.

Tradycyjnie zorganizowano w szkole Walentynki. Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich, by był to dzień koloru czerwonego lub różowego. Uczniowie przygotowali słodkości na tę okoliczność w postaci ciast, ciasteczek i babeczek.

Zorganizowano sprzedaż kart walentynkowych wykonanych dużo wcześniej przez członków SU, a także można było skorzystać z gotowych cytatów i wierszyków o miłości i przyjaźni, dostępnych do wklejenia. Przygotowana została skrzynka, do której wrzucano walentynki. Uczniowie mieli też możliwość złożenia dedykacji muzycznej w szkolnym radiowęźle.

Głównym miejscem obchodów tego święta był hol szkolny. Również podczas lekcji można było odczuć szczególny klimat, gdyż w wielu salach pojawiły się piękne gazetki i inne dekoracje przygotowane przez poszczególne klasy. Najbardziej oczekiwanym momentem całego dnia była poczta walentynkowa.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zadbali o doręczenie kart ich adresatom. Szczególną „atrakcją” stała się postać amorka rozdającego lizaki w kształcie serca. W tę rolę rewelacyjnie wcielił się przewodniczący SU. Sekcja szkolnego radiowęzła przygotowała odpowiednią oprawę dźwiękową w postaci zestawu piosenek o tematyce miłosnej. SU ogłosił również kilka dni wcześniej konkurs szkolny na najładniejszy wiersz o tematyce miłosnej. Był to dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy oraz okazja dla kształtowania pozytywnych postaw i wartości wśród społeczności szkolnej.

Anna Waks

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages