Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji

2018-02-21 13:33:18 (ost. akt: 2018-02-21 13:34:58)

Autor zdjęcia: policja

Czym zajmuje się formacja umundurowana, jaką jest policja, jakie cele przyświecają służbie dla ojczyzny i w obronie życia i zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa powszechnego obywateli. To m.in. tematy, z którymi zmierzyli się uczniowie I i II klasy liceum z Rybna podczas wizyty w działdowskiej jednostce policji.

— Spotkanie z młodzieżą z klas licealnych z Rybna odbyło się w ramach programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji” — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Jest on skierowany do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, w ramach którego uczestnicy zapoznają się ze specyfiką służby w policji. Podczas spotkania z młodzieżą z Rybna funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie przedstawili i omówili zasady rekrutacji i doboru do służby w policji. Prezentowane materiały ukazały słuchaczom przepisy regulujące proces ubiegania się o wstąpienie w szeregi służb mundurowych, poszczególne etapy rekrutacji i wymogi jakie powinien spełniać kandydat na policjanta.

— W czasie spotkania młodzież zapoznała się ze specyfiką służby obchodowej, zmotoryzowanej, pełnionej przez funkcjonariuszy na wodach, z wykorzystaniem sprzętu w postaci motorówek, czy w formacjach konnych, gdzie służbę pełni się poruszając z wykorzystaniem koni pełniących środek transportu — dodaje oficer prasowy. — Młodzież dowiedziała się również, co kryje się pod pojęciem „Handlu ludźmi” i jakie niebezpieczeństwa są z tym związane.

Słuchacze mogli zapoznać się z zaprezentowanym sprzętem policyjnym, w który wyposażony jest policjant pełniący służbę patrolową. Do rąk młodzieży trafiły m.in. kajdanki i tonfa. Uczestnicy spotkania mieli również okazję przymierzyć umundurowanie policjanta oddziału prewencji.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance z policjantami i chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno procesu rekrutacji, jak i pełnienia służby w policji. Wśród uczestników spotkania znalazły się także osoby, które swoją przyszłość chciałyby związać właśnie z zawodem policjanta.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages