Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie zaprosiła na "Wesele"

2018-02-22 13:20:00 (ost. akt: 2018-02-22 12:37:22)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Uczniowie ZS nr 1 z Koła Literackiego, którego opiekunem jest polonistka Katarzyna Burchacka, wystawili spektakl "Wesele - Polaków portret własny".

Aula szkolna stała się bronowicką chatą, w której w listopadzie 1900 roku odbyło się wesele chłopki Jadwigi Mikołajczykówny i krakowskiego inteligenta - Lucjana Rydla. Uczniowie w pięknych strojach, pozyskanych dzięki uprzejmości dyrekcji Miejskiego Domu Kultury w Działdowie oraz Miejskiego Domu Kultury w Lidzbarku, przy suto zastawionych stołach weselnych, na tle oryginalnych dekoracji, przenieśli nas w czasie do końca XIX wieku. Młodzież z klas I c, I h, II f, III b i III d stworzyła wspaniałe kreacje zarówno chłopów, jak i inteligentów, ale także zjaw, będących personifikacją myśli i marzeń bohaterów. Wykorzystanie konwencji teatru w teatrze pozwoliło na opatrzenie przedstawienia komentarzem, który poszerzał spojrzenie na ówczesne społeczeństwo polskie, a słowa Gombrowicza na temat stereotypów w nim funkcjonujących otwierały pole do dyskusji.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages