Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Powroty z ferii zimowych - działania w zakresie pomiaru prędkości

2018-02-25 11:41:58 (ost. akt: 2018-02-25 11:43:02)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mimo, że ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim dawno się skończyły, czas powrotu z zimowego wypoczynku jest nadal aktualny dla ostatnich województw, które w ten weekend kończą ferie. W związku z powrotami z zimowisk i spodziewanego wzmożonego ruchu na drogach naszego powiatu w najbliższą niedzielę policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Choć ferie dla uczniów z Warmii i Mazur już dawno za nami, 25 lutego kończą się ferie zimowe dla uczniów z „ostatnich” województw w Polsce. W związku z czym w najbliższy weekend należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów, w szczególności na drogach prowadzących z miejsc atrakcyjnych turystycznie do województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego, w których to kończą się ferie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnie w dniu 25 lutego na drogi powiatu działdowskiego, jak również całego województwa warmińsko-mazurskiego skierowana zostanie większa liczba policjantów do służby na drodze.

Ich głównym celem będzie dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i eliminowanie z dróg tych, którzy nie stosują się do przepisów brd i stwarzają zagrożenie w komunikacji. Policjanci będą dbać również o właściwą komunikację i sprawne, płynne poruszanie się kierujących pojazdami w miejscach szczególnie narażonych na duży ruch w celu zapobieżenia ich ewentualnemu „zakorkowaniu”.

Kierowco zanim ruszysz w drogę sprawdź sprawność i stan techniczny swojego pojazdu. Zadbaj o przejrzystość szyb i właściwe oświetlenie pojazdu. Nie wsiadaj za kierownicę jeśli nie czujesz się na siłach lub twoje samopoczucie na to nie pozwala. W razie wątpliwości co do własnego stanu trzeźwości, zawsze można wcześniej podjechać z inną osobą na komendę Policji i zbadać się pod tym kątem. Nie lekceważmy innych uczestników drogowego i warunków panujących za oknem. Zadbajmy, by nasza podróż przebiegła bezpiecznie i szczęśliwie.

KPP Działdowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages