Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Tydzień Kultury Języka w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie

2018-02-27 09:00:00 (ost. akt: 2018-02-26 20:21:17)

Autor zdjęcia: Elżbieta Zakrzewska

Od 15 do 22 lutego w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami dwujęzycznymi w Działdowie obchodzono Tydzień Kultury Języka. Obchody związane były z przypadającym na dzień 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języków Ojczystych.

W bibliotece "Dwójki" Tydzień przebiegał pod hasłem „Polszczyzna płata nam figle”. Czytelnikom zaproponowano gry, zabawy, ćwiczenia i konkursy związane z poprawną polszczyzną.

W zajęcia te najchętniej zaangażowali się czwartoklasiści. Zaczęli od gry w scrabble i ćwiczyli budowanie nowych słów oraz poznawali nowe. Później uczniowie zajęli się ortografią. Tworzyli własne krzyżówki z pułapkami ortograficznymi, wykonywali ćwiczenia związane z poprawną pisownią, co zmuszało ich do korzystania ze słowników. Musieli też wykazać się umiejętnością stosowania właściwych związków frazeologicznych, form gramatycznych czy użycia odpowiedniego wyrazu w zależności od kontekstu zdania.

Każdego dnia bibliotekę szkolną odwiedzało wielu uczniów i wszyscy zajęci byli ćwiczeniami w stosowaniu poprawnej polszczyzny. W czwartek konkursy zostały podsumowane, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Dwójka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages