Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Zapraszamy na XVIII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu - Działdowo Cup 2018 o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy

2018-03-03 11:35:07 (ost. akt: 2018-03-03 10:39:13)

Najlepsi młodzi baseballiści Europy w dniach 9-11 marca 2018 roku po raz 18 będą rywalizować w Działdowie i Narzymiu o Puchar Prezydenta RP.

W piątek 9 marca rusza już 18 Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu - Działdowo Cup 2018 o Puchar Prezydenta RP pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerami turnieju są Burmistrz Miasta i Starosta Działdowski, do których w roku ubiegłym dołączył Wójt Gminy Iłowo-Osada.

Turniej od 10 lat odbywa się o Puchar Prezydentów RP - Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. W tym roku wystąpi w halach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Zespołu Szkół w Narzymiu 20 drużyn (350 uczestników - rekord) - 12 zagranicznych i 8 z Polski.
Zobaczymy najlepszych młodych zawodników z Kijowa, Nikołajewa i Równego (Ukraina), Skidela, Brześcia i Mińska (Białoruś), Tiraspola i Kiszyniowa (Mołdawia), Kowna i Radziwiliszek (Litwa), Sankt Petersburga (Rosja), a z Polski Reprezentację Śląska (Rybnik i Żory), Wilki Witnica, Akademię Baseballu z Warszawy, Kruki Augustów, Stal Kutno, Demony Miejska Górka, Dęby Osielsko i Yankees Działdowo .

Turniej rozegrany zostanie w ramach 100-lecia Państwa Polskiego, obchodów 60-lecia szkoły i oraz 45-lecia pracy w szkolnictwie organizatora tych turniejów Zdzisława Ziółkowskiego (czy będzie więcej lat zobaczymy).
Na tych turniejach "wychowali" się m.in. zawodnicy MLB - Major League Baseball z Litwy Davydas Neverauskas, a z Białorusi Aleksiej Łukaszewicz (może zobaczymy go w Działdowie), zawodnicy reprezentacji Polski i grający w Extralidze.

W 18 letniej historii turnieju uczestniczyło ponad 3500 zawodniczek i zawodników z 7 krajów. Drużyny podzielone na 4 grupy rozegrają przez 3 dni 60 spotkań , które wyłonią kolejnego zwycięzcę Pucharu Prezydenta RP oraz Pucharów ufundowanych przez Marszałka Województwa i Starostę Działdowskiego . Kolejne Puchary to Puchar Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Puchar Wójta Gminy Iłowo-Osada dla najlepszego zawodnika z Polski oraz Puchar dla Najlepszego zawodnika turnieju MVP ufundowany przez Zdzisława Ziółkowskiego .
Sponsorami nagród dla uczestników są Burmistrz Miasta (koszulki i upominki promocyjne), Firmy DEKORGLASS, HEINZ GLAS, TINTA (nagrody), Al. Koproski – USA (nagrody), Dyrektor Muzeum Grunwaldu (nagrody), Starosta Działdowski (upominki promocyjne), Wójt Gminy Iłowo-Osada (upominki promocyjne).

Turniej wspiera wielu sponsorów, którym na sercu leży rozwój fizyczny i sportowy dzieci , który liczy się najbardziej. Wielkie „dzięki” już za pomoc Dyrekcji SP 2 Działdowo (dyr. Michał Struzik), Dyrektor ZS Narzym Beacie Biernackiej, Dyrektor SP 3 Działdowo Joannie Karaszewskiej, nauczycielom w-f, muzyki i tańca, pracownikom szkół oraz wszystkim tym, którzy wspierali, wspierają i będą wspierać sport dzieci i młodzieży. Wśród gości zaproszonych są przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Ambasady USA w Polsce, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, władz samorządowych województwa, miasta i powiatu, sponsorów. Gościem szczególnym imprezy będzie Pan Al. Koproski z USA - President Polish National Youth Baseball Foundation wspierający od 20 lat baseball w Działdowie i kraju. Dla sympatyków i miłośników tej olimpijskiej dyscypliny sportu czynne będzie stoisko ze sprzętem i pamiątkami baseballowym prowadzone przez jedną z najlepszych firm europejskich , firmy czeskiej z Pragi. Zapraszamy w dniach 9-11 marca od rana do wieczora do Działdowa i Narzymia.

Organizator Zdzisław ZiółkowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages