Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Odyseja Umysłu” - twórcze rozwiązywanie problemów [zdjęcia]

2018-03-03 14:51:57 (ost. akt: 2018-03-03 10:57:22)

Autor zdjęcia: Archiwum Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Przez kilka miesięcy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Działdowie trwały przygotowania do udziału w programie „Odyseja Umysłu”, którego celem jest twórcze rozwiązywanie problemów.

Drużyna reprezentująca nasz rejon składała się z siedmiu uzdolnionych uczniów szkół podstawowych powiatu działdowskiego. Udział uczniów w programie był wspierany przez szkoły podstawowe, Powiat Działdowski oraz rodziców, których dzieci uczestniczyły w projekcie. Na terenie poradni grupa pracowała pod opieką trenera - psychologa poradni Natalii Szramki.

Zadaniem drużyny było wybranie jednego z dostępnych zadań (czyli Problemów Długoterminowych), stworzenie jego rozwiązania, a następnie zaprezentowanie go w konkursie w formie 8-minutowej inscenizacji. Eliminacje regionalne odbyły się 25 lutego roku w Warszawie. Udział wzięło 95 drużyn z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Grupa „Odyseuszy” współzawodniczyła z 20 innymi zespołami ze swojej kategorii wiekowej, które również wybrały to zadanie. Tematem przedstawienia była „Nieziemska Miejscówka”. Oprócz trenowania twórczego myślenia oraz współpracy, grupa ćwiczyła „problemy spontaniczne”, które również w dniu konkursu musiała rozwiązać w przeciągu kilku minut od chwili poznania zadania.

Uczestnicy reprezentujący Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Działdowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością, pracowitością i umiejętnością pracy w zespole. Dzieci te w swoich środowiskach są liderami i z pewnością dalej będą się rozwijać swój potencjał.

Dzięki Odysei Umysłu, która wymaga samodzielnego tworzenia rozwiązań, bez ingerencji ze strony trenera bądź innych osób dorosłych, uczniowie nauczyli się, że samodzielna praca rozbudza w nich odpowiedzialność za własne decyzje, a co najważniejsze wzmacnia poczucie dumy z tego, co sami stworzyli. Oprócz tego projekt był tak skonstruowany, że jego uczestnicy przeżyli fantastyczną przygodę i świetnie się bawili na każdym z jego etapów.

Na terenie poradni planowane są kolejne przedsięwzięcia, które w dalszym ciągu będą rozbudzały u zdolnych uczniów umiejętności kreatywnego myślenia oraz pracy zespołowej.

Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages