Powiatowy Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów

2018-03-04 12:00:00(ost. akt: 2018-03-04 10:08:46)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kamińska

W Płośnicy został rozegrany Powiatowy Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów o Puchar wójta Gminy Krzysztofa Groblewskiego. Jest to pierwszy turniej tenisa oldbojów w Płośnicy o zasięgu powiatowym.
W turnieju uczestniczyli tenisiści z Iłowa, Lidzbarka, Działdowa, Rybna, Płośnicy, Gródek, Wielkiego Łęcka i Skurpia, którzy rozgrywali mecze systemem każdy każdym.

Leszek Wichrowski z Iłowa wygrał wszystkie pojedynki i z kompletem punktów (11) został zwycięzcą turnieju. Trzech kolejnych zawodników zdobyło po 9 punktów i o kolejnych miejscach zdecydowała różnica setów. Drugie miejsce zajął Mirosław Kania ze Skurpia (+1), trzecie Bogdan Wichrowski z Iłowa (0), a tuż za podium uplasował się Roman Samek z Gródek (-1).
Wójt Gminy Krzysztof Groblewski, który wystąpił jako zawodnik, podziękował za udział, zwrócił uwagę, że są zawodnicy z każdej gminy w powiecie, a to jest dobrym prognostykiem na przyszłość, że turniej wpisze się na stałe do kalendarza imprez sportowych.

Najlepszym zawodnikom wręczył puchary i dyplomy.
Sędzią głównym był Krzysztof Płoskoński. Opiekę medyczną zapewnił Wojciech Podowski, a wodę dla zawodników - Ryszard Napiwocki.