Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Otwarte Jednostki Policji – rekrutacja i dobór do Policji

2018-03-07 13:02:00 (ost. akt: 2018-03-07 13:04:55)

Autor zdjęcia: policja

Czym zajmuje się formacja umundurowana, jaką jest Policja, jakie cele przyświecają służbie dla ojczyzny i w obronie życia i zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa obywateli. To tematy, z którymi zmierzyli się gimnazjaliści z SP nr 1 z Działdowa podczas wizyty w działdowskiej jednostce policji.

Spotkania z młodzieżą z klas gimnazjalnych odbyły się 5 i 6 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Gimnazjaliści odwiedzili miejscową komendę w ramach Otwartych Jednostek Policji — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Jest to program skierowany do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, w ramach, którego uczestnicy zapoznają się ze specyfiką służby w policji. Podczas spotkania z młodzieżą z Działdowa, funkcjonariusz ds. skarg i kadr oraz Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego przedstawili i omówili zasady rekrutacji i doboru do służby w policji. Prezentowane materiały ukazały słuchaczom przepisy regulujące proces ubiegania się o wstąpienie w szeregi służb mundurowych, poszczególne etapy rekrutacji i wymogi, jakie powinien spełniać kandydat na policjanta.
W czasie spotkania młodzież zapoznała się ze specyfiką służby obchodowej, zmotoryzowanej, pełnionej przez funkcjonariuszy na wodach, z wykorzystaniem sprzętu w postaci motorówek, czy w formacjach konnych, gdzie służbę pełni się poruszając z wykorzystaniem koni pełniących środek transportu.
Młodzież dowiedziała się również, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze młodzi kierowcy i jakie wymogi musi spełniać osoba ubiegająca się o prawo jazdy. Policjanci zwrócili uwagę na uprawnienia i obowiązki policjantów podejmujących interwencje i kontrolujących uczestników ruchu drogowego, a także wskazali uprawnienia obywatelskie w tym zakresie.
Słuchacze mogli zapoznać się z zaprezentowanym materiałem filmowym pt. „Polska Policja” ukazującym specyfikę służby w Policji w różnych jej odsłonach i oddziałach, m.in. CBŚP czy BOA.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 6564634355346 #2473753 | 77.252.*.* 29 mar 2018 14:46

  Kolejnych ludzi bez planów na przyszłość przyjmują. Idzie dwóch na patrol, jeden czyta a drugi piszę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. & #2456125 | 37.47.*.* 7 mar 2018 15:33

  Najpierw bylo 100 chetnych na 1 miejsce a teraz ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages