Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Odkrywany i rozwijamy talenty [zdjęcia]

2018-03-07 18:00:00 (ost. akt: 2018-03-07 13:25:24)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie to placówka z bardzo bogatym doświadczeniem i wieloletnimi tradycjami. W roku szkolnym 2018/19 będzie obchodziła swoje sześćdziesięciolecie.

Od początku istnienia, zarówno jako szkoła podstawowa czy gimnazjalna, za główny cel stawia sobie dbałość o wszechstronny rozwój osobowy ucznia w wymiarze intelektualnym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym i duchowym.
Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej i nowoczesnej bazie dydaktycznej uczniowie mają możliwość rozwijania swych uzdolnień, zainteresowań i spełniania potrzeb edukacyjnych, czego potwierdzeniem jest uhonorowanie tej placówki tytułem przyznawanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji „Mistrz Odkrywców Talentów”.

W 2017 roku szkoła po raz czwarty znalazła się w gronie wyróżnionych szkół podstawowych i gimnazjów województwa warmińsko – mazurskiego, w tzw. „Złotej dziesiątce”. Uczniowie corocznie uzyskują tytuły laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz osiągają wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego. Wielu z nich otrzymało stypendium Burmistrza Miasta zarówno za osiągnięcia w nauce, jak i w sporcie.

O szkole
Odkąd placówka zaczęła pełnić funkcję szkoły podstawowej, kolejnym jej priorytetem stała się troska o bezpieczeństwo i stworzenie warunków do rozwoju najmłodszych uczniów z klas I, IV, a także VII. Mimo że szkoła od kilku lat posiada się krajowy certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz wojewódzki certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, nie ustaje w staraniach prowadzących do zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków bezpieczeństwa i przyjaznego klimatu. Tradycją szkoły jest organizowanie wycieczek, biwaków, imprez klasowych i spotkań integracyjnych, co sprzyja atmosferze dobrego samopoczucia i powstawaniu więzi koleżeńskich.

Dla najmłodszych
Sale lekcyjne dla uczniów klas I wyposażono w nowe, kolorowe meble i multimedialne pomoce dydaktyczne. Również łazienki zostały dostosowane dla najmłodszych. Zadbano także o szafki na książki i ubrania dla pierwszo i czwartoklasistów. Dla najmłodszych uczniów powstała świetlica szkolna, w której zajęcia prowadzone są w urozmaicony i dostosowany do potencjału dzieci sposób. Są one zarówno formą odpoczynku od zajęć lekcyjnych, a jednocześnie pobudzają dzieci do dalszego samokształcenia i rozwoju. Najmłodsi z przyjemnością biorą udział w zabawach, zajęciach plastycznych, tanecznych czy sportowych.

Nasza wspaniała biblioteka
Biblioteka jest kolejnym miejscem w szkole, które rozwija zainteresowania, kształtuje nawyki czytelnicze uczniów, ale także wspiera twórczość artystyczną młodzieży, przygotowuje do świadomego korzystania z mediów i zapewnia wartościowe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Dzieci chętnie spędzają przerwy i czas wolny po lekcjach w bibliotece, grając w gry literackie, czytając, rysując, uczestnicząc w konkursach czy biorąc udział w projektach i spotkaniach czytelniczych. Przy bibliotece powstał Szkolny Klub Czytelniczy, którego zadaniem jest pomoc w organizowaniu zajęć z najmłodszymi uczniami.
Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej i nowoczesnej bazie dydaktycznej uczniowie mają możliwość rozwijania swych uzdolnień, zainteresowań i spełniania potrzeb edukacyjnych

Dla starszych
W szkole funkcjonują klasy dwujęzyczne, które oferują intensywną naukę języka angielskiego. Treści z niektórych przedmiotów wprowadzane są w tym języku, a uczniowie mają również okazję poznawania kultury i obyczajów krajów angielskojęzycznych, kształtując przy tym umiejętność posługiwania się językiem obcym.

Starsza młodzież angażuje się w realizację projektów i programów edukacyjno – wychowawczych, co umożliwia jej zdobywanie nowych umiejętności i pozwala rozwijać zainteresowania. Szkoła dysponuje szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych w postaci kół zainteresowań, kół przedmiotowych, dodatkowych zajęć sportowych oraz klubów i organizacji szkolnych takich jak: Dyskusyjny Klub Książki, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Caritas, kluby sportowe UKS Dwójka i UKS Yankees, koło teatralne, plastyczne, taneczne, redakcja szkolnego pisma „InfoDwójka”, chór młodzieżowy, szkolny radiowęzeł.

Mocną stronę szkoły stanowi sport. Uczniowie odnoszą sukcesy w wielu dyscyplinach: koszykówce, szachach, baseballu. Szkoła jest organizatorem imprez sportowych o charakterze wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.
W tradycję szkoły wpisały się imprezy, projekty i przedsięwzięcia podejmowane przez uczniów i nauczycieli. Są to programy Centrum Edukacji Obywatelskiej czy organizowane corocznie konkursy o zasięgu powiatowym m.in. „Mistrz Języka Polskiego” i „Konkurs Języka Angielskiego”.

Szkoła przygotowuje uczniów do świadomego funkcjonowania w życiu społecznym poprzez angażowanie ich do działań w ramach Samorządu Uczniowskiego i współpracę z Młodzieżową Radą Miasta.

Troska o atmosferę w szkole
Wszyscy uczniowie angażują się w przedsięwzięcia podejmowane przez szkołę. Chętnie biorą udział w organizowaniu uroczystości, świąt szkolnych i klasowych.
Szkoła Podstawowa nr 2 to przyjazna i bezpieczna szkoła, w której zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie czują się dobrze. To szkoła, która zapewnia każdemu uczniowi poczucie własnej wartości i wiarę w osiągnięcie sukcesu. Dzięki szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych, wsparciu, życzliwości i kreatywnej postawie nauczycieli oraz przyjaznej atmosferze uczniowie mają możliwość odkrywania i rozwijania talentów oraz promowania swoich zdolności.

Elżbieta ZakrzewskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages