Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Pożegnali zimę – przywitali wiosnę

2018-03-19 10:20:15 (ost. akt: 2018-03-21 15:06:08)
Uroczyste pożegnanie zimy i powitanie wiosny

Uroczyste pożegnanie zimy i powitanie wiosny

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Mimo mrozu i silnego wiatru mieszkańcy gminy Iłowo - Osada bardzo liczną grupą pojawili się na kąpielisku Zalewu Ruda aby uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez organizatora.

- Wszyscy razem przepędzimy zimę i radośnie powitamy wiosnę - powiedział otwierając uroczystość Piotr Olszewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie - Osada.

Jako pierwsi pole do popisu mieli miłośnicy nordic - walking, którzy szybkim tempem wystartowali w trzykilometrowym rajdzie wiosennym. Jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i kalendarze przekazane przez redakcję Gazety Działdowskiej. Jednak na tym atrakcje przygotowane przez GOKiS nie skończyły się.

Następnie odbyła się parada bajkowych postaci wokół mola na Zalewie Ruda. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejsza marzannę. Pierwsze miejsce zajęły w nim dzieci z Brodowa, drugie miejsce zajęli najmłodsi z Białut, a trzecie uczniowie z Prusek. Zwyciężczynią konkursu na najlepsze przebranie została Bogusia Pogorzelska, drugie miejsce Emilka Kaczerska, a trzecie Oliwia Wyszomirska. Nie zabrakło również tradycyjnego topienia i palenia marzanny.

Jednak kulminacyjnym punktem pożegnanie zimy było morsowanie. Siedmioro śmiałków przy minusowej temperaturze i silnym wietrze weszło do bardzo zimnej wody. W ten sposób morsy pożegnały się z sezonem.

- Podziwiam wszystkich, którzy przybyli na powitanie wiosny, mimo że mamy tak spartańskie warunki. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursów – podsumował Sebastian Cichocki, wójt gminy Iłowo – Osada.
Każdy z uczestników mógł ogrzać się przy ognisku i zjeść ciepłą kiełbaskę z grilla.

Szymon Wyrostek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages