Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Ostatnia droga Zdzisława Świniarskiego

2018-03-23 17:10:00 (ost. akt: 2018-03-23 19:14:28)
Ostatnie pożegnanie śp. Zdzisława Świniarskiego

Ostatnie pożegnanie śp. Zdzisława Świniarskiego

Wczoraj, 22 marca w Mławie odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Świniarskiego. Byłego funkcjonariusza milicji obywatelskiej i policjanta. Pochodził on z Działdowa i tu zaczynał swoją zawodową karierę.

Zdzisław Świniarski urodził się 1947 roku w Zielonce Pasłęckiej koło Pasłęka. W latach 1969-1972 jako funkcjonariusz milicji obywatelskiej w komendzie w Działdowie. Swoją karierę zawodową kontynuował najpierw w milicji, a po przemianach ustrojowych w mławskiej komendzie policji.

Zakończył swoją służbę na stanowisku Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Mławie w 1992 roku. Po przejściu na emeryturę rozpoczął działalność społeczną w lokalnych, mławskich strukturach Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, a następnie w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był wieloletnim sekretarzem rady powiatowej SLD w Mławie. Cztery lata temu został wybrany na funkcję przewodniczącego rady powiatowej mławskiego SLD i tę funkcję pełnił aż do śmierci.

Był lokalnym patriotą w sprawy mławskiej społeczności. Pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 1 Centrum w Mławie przez dwie kadencje. Był radnym miasta Mława w latach 2002 – 2006 i członkiem Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej i Komisji Rewizyjnej. Wśród znajomych i kolegów był osobą, która zawsze miała czas dla drugiego człowieka i nie odmawiała nigdy pomocy.

– Żegnamy dziś śp. Zdzisława nie tylko jako przewodniczącego czy radnego, ale przede wszystkim jako naszego przyjaciela, dobrego kolegę i wspaniałego człowieka. Dziś wszyscy tu zgromadzeni wraz z kolegami i koleżankami z SLD łączymy się w smutku i żalu z jego rodziną. Kończąc to krótkie pożegnanie Zdzisława Świniarskiego pragnę podziękować wszystkim, którzy przy byli na tę smutna uroczystość,. Żegnaj przyjacielu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci spoczywaj w pokoju – powiedział w ostatnim słowie pożegnania Wojciech Witkowski.

Zdzisław Świniarski w naszym mieście miał liczną rodzinę, którą często odwiedzał. O Działdowie zawsze mówił z sentymentem i bardzo często opowiadał o czasach kiedy tu przebywał i pracował.

Szymon Wyrostek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kaki #2469618 | 178.36.*.* 24 mar 2018 07:31

  Szymon... czytaj przed publikacją! "Był lokalnym patriotą w sprawy mławskiej społeczności."

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #2469451 | 83.31.*.* 23 mar 2018 21:16

  ale tu sie robi czerwono..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages