Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Bestialsko zabił i wyrzucił psa

2018-03-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-26 15:03:25)
W tym miejscu znaleziono zmasakrowane ciało psa

W tym miejscu znaleziono zmasakrowane ciało psa

Iłowo - Osada\\\Najpierw bez najmniejszych skrupułów w bestialski sposób zabił psa. Potem wyrzucił jego zmasakrowane ciało przy torowisku w Iłowie - Osadzie. Zwyrodniały 32-latek szybko trafił w ręce policji. Grozi mu prawie 5 lat więzienia.

Makabrycznego odkrycia w okolicach iłowskiego torowiska, w poniedziałek 12 marca dokonał przypadkowy przechodzień. Zobaczył on ciało zmasakrowanego psa zawinięte w koc i porzucone w krzakach przy torowisku. Powiadomi on funkcjonariuszy działdowskiej policji.

- W dniu 12 marca w okolicy torowiska w miejscowości Iłowo-Osada zostało znalezione ciało psa. Obecni na miejscu policjanci po przeprowadzeniu wstępnych czynności ustalili, że pies został najpierw uśmiercony, a następnie zawinięty w koc i wyrzucony w okolice torowiska – mówi Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Działdowscy stróże prawa przystąpili do czynności wyjaśniających makabryczne znalezisko jednego z mieszkańców gminy Iłowo. Po dwóch dniach ustalili, że za bestialskim zabiciem czworonoga stoi 32-letni mieszkaniec wsi Iłowo – Osada. Został on zatrzymany i przesłuchany w sprawie w charakterze sprawcy. Mężczyzna w środę, 14 marca usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

- W związku z tym, że 32-latek był wcześniej karany za rozbój, policjanci wystąpili do prokuratury o zaostrzenie kary za popełnienie przestępstwa uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem w warunkach tzw. recydywy - wyjaśnia Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.

Działdowski prokurator przychylił się do wniosku policji. Teraz sprawcy makabrycznej zbrodni grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Do tego mieszkaniec Iłowo - Osady musi stawiać się w jednostce policji w związku z zastosowanym wobec niego policyjnym dozorem.

- Próba rozwiązania problemu z psem czy innym zwierzęciem za pomocą bicia, zadawanie innych cierpień np. poprzez niewłaściwą opiekę a zwłaszcza przez bestialskie pozbawienia życia jest nie do zaakceptowania z kilku powodów: Pierwsze to prawne: Człowiek podejmując decyzję o posiadaniu psa bierze na siebie szereg prawnych obowiązków takich jak: opieka, szczepienia przeciw wściekliźnie, leczenie w przypadku choroby itp. Zgodnie z obowiązującym prawem opiekun rozstać się może z psem tylko poprzez przekazanie go do schroniska bądź innemu właścicielowi - Władysław Kubiński, lekarz weterynarii z Działdowa.
Natomiast eutanazji zwierzęcia może dokonać tylko lekarz weterynarii i to tylko w przypadku gdy pies jest nieuleczalnie chory, bądź nadmiernie złośliwy. Odstępstwo od tej reguły jest przestępstwem.
- Po drugie właściciel psa poprzez jego złe traktowanie, bicie, czy też doprowadzenie do jego śmierci nie rozwiązuję żadnego problemu, wręcz przeciwnie zwierze maltretowane, źle traktowane staje się nieprzewidywalne w swoich zachowaniach i przestaje być przyjacielem, a staje się niewolnikiem, a z niewolnika nie ma pracownika. Zabicie grozi karą i wieloma kłopotami. Chcąc tego uniknąć należy każde zwierze traktować odpowiedzialnie, jest to jedyna metoda na uniknięcie kłopotów - dopowiada działdowski weterynarz.

Podana przez profil facebookowy Gazety Działdowskiej informacja o bestialskim mordzie psa miała ponad 15 000 odsłon i 65 udostępnień. Internauci komentowali nasz post prawie 30 razy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 000 #2500369 | 31.0.*.* 12 maj 2018 23:37

  To zrobił tamten chłop co mieszka na koncu lipowej a najlepsze jest to ze ze dwa tygodnie temu znaleziono kolejnego zabitego psa w tym samym miejscu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Poszukiwacz #2471549 | 176.103.*.* 26 mar 2018 21:00

  Pokazuje 36 km gdzie byl w Iłowie wjazd do tunelu,miejsce ukrycia złotego pociągu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Heh #2470929 | 31.0.*.* 26 mar 2018 09:12

  Pokazuje iz w tym miejscu są pod ziemią duże glisty dobre na ryby

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Co #2470679 | 176.103.*.* 25 mar 2018 21:38

  Pokazuje policjant??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. maras #2469923 | 188.146.*.* 24 mar 2018 15:40

  Kto zatrudnił tego grafomana? Od kiedy STRÓŻE prawa pisze się przez U?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages