Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Konkurs „Zajączek Wielkanocny” rozstrzygnięty

2018-03-25 12:47:25 (ost. akt: 2018-03-26 15:02:05)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

W dniach 16 i 19 marca odbyła się tegoroczna edycja tradycyjnego już Wielkanocnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, zatytułowanego „Zajączek Wielkanocny”.

W dniach 16 i 19 marca odbyła się tegoroczna edycja tradycyjnego już Wielkanocnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, zatytułowanego „Zajączek Wielkanocny”. Miejscem konkursu o zasięgu miejsko-gminnym były sale Galerii Nowa Przestrzeń lidzbarskiego ośrodka kultury, będącego – razem ze Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku – organizatorem wydarzenia. Dzieci pracowały w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – V, VI – VII oraz w dwóch etapach – dzień pierwszy: szkoły podstawowe nr 1 i 2 z Lidzbarka; dzień drugi: szkoły z okolicznych miejscowości Wąpiersk, Słup, Bryńsk, Kiełpiny.

http://m.wm.pl/2018/03/orig/0000000883-img-9369-454565.jpg

Dodatkowo pierwszego dnia warsztaty konkursowe odbyły się w Dłutowie pod kierunkiem instruktorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Powstałe in situ prace (jeden z warunków ich przyjęcia do konkursu) wykonane zostały różnorodnymi technikami (w tym roku zwraca uwagę wykorzystanie materiałów naturalnych jak drewno i mech), a ich forma nawiązuje do tradycyjnych ozdób wielkanocnych takich jak: zajączki, pisanki, koszyczki, kurczaczki). Tradycyjna dla konkursu jest już staranność wykonania prac, wyróżniająca je pomimo młodego wieku twórców. Prace zostaną ocenione w najbliższych dniach przez profesjonalne jury, a wręczenie nagród odbędzie się podczas lidzbarskiego jarmarku „Wystawa Wielkanocna”.

Wyniki:

Klasy I - III
1. Emilia Gołąbiewska - SP1 Lidzbark
2. Karolina Węgrzynowska - SP Kiełpiny
3.Agata Dobucka - SP Dłutowo
Wyróżnienia:
Julia Poterała - SP1 Lidzbark
Alicja Karda - SP Wąpiersk
Weronika Szymańska – SP1 Lidzbark

Klasy IV – V
1. Natalia Marcinkowska – SP1 Lidzbark
2. Mateusz Rynkowski – SP Dłutowo
3. Weronika Lange – SP Wąpiersk
Wyróżnienie:
Maja Wieczorek – SP Bryńsk
Zofia Kamińska – SP2 Lidzbark

Klasy VI – VII
1. Angelika Nadolska – SP Kiełpiny
2. Magdalena Piotrowska – SP Bryńsk
3. Martyna Pawelska – SP Bryńsk
Wyróżnienie:
Natalia Stawicka – SP Dłutowo
Zofia Rzeszutko – SP1 Lidzbark

„Ozdoba wielkanocna”
Kategoria I uczniowie klas I-III nagrodzono prace: Leny Drankowskiej, Marii Lokumskiej, Leny Mierzyńskiej, Amelii Olszewskiej, Zosi Pacuskiej, Julii Rogozińskiej, Pawła Rochona, Weroniki Szymańskiej, Daniela Urbańskiego, Amelii Wardowskiej, Aleksandry Wolf, Sebastiana Wyrwińskiego, Weroniki Ziółkowskiej;

Kategoria II - uczniowie klas IV-VI nagrodzono prace:
Wiktorii Malinowskiej, Natalii Marcinkowskiej, Łukasza Moczulskiego, Martyny Pawelskiej, Mikołaja Wiśnickiego, Dominiki Wojciechowskiej;

Kategoria III - uczniowie klas VII szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich - nagrodzono prace: Wiktorii Bartkowskiej, Pauliny Brzozowskiej, Katarzyny Fafińskiej, Dominiki Gutowskiej, Zuzanny Kempińskiej, Aleksandry Lewandowskiej, Filipa Napiwodzkiego, Dominiki Sobótki, Karola Sternickiego;

Kategoria IV - dorośli nagrody otrzymali:
pani Irena Burdalska, pani Urszula Brzóska, pani Joanna Ranosz, pani Elżbieta Jaroniec, pani Jadwiga Karpińska, pani Krystyna Kurkiewicz, pani Grażyna Urbaniak;

„Najsmaczniejsza potrawa wielkanocna”

1. Senior Wigor
2. Małgorzata Grześkiewicz i Ryszard Myśliński
3. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Dworze oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Dłutowie

„Najładniejsza palma wielkanocna”

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Dworze
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Dłutowie Starym

„Najładniejsza pisanka wielkanocna”:

1. Patryk Lazarewicz
2. Jakub Paradowski
3. Aneta Stróż
Wyróżnienie:
Przedszkole Miejskie
Żłobek Miejski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages