Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Najwyższą Palmę wykonało Sołectwo Skurpie

2018-03-26 10:34:01 (ost. akt: 2018-03-26 10:44:43)

Autor zdjęcia: GCKiB

Jak co roku w kościele św. Barbary w Płośnicy w niedzielę Palmową odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę na „Najładniejszą Palmę”.

W konkursie wzięły udział dzieci ze czterech szkół gminy Płośnica. Od ub. roku pojawiają się również Palmy kilkumetrowej wysokości. W tym roku mieliśmy okazje podziwiać Palmy z Sołectwa Skurpie, Świetlicy Mały Łęck oraz Klub 50 + z GCKiB w Płośnicy.
- Zwyczaj wykonywania Palm to piękna tradycja, sprzyja nie tylko integracji, dzięki wspólnej pracy, jest to również doskonałą okazją do przekazania obyczaju robienia Palm w naszej gminie, wiedzy jak wykonać Palmę, z czego powinna się składać. Zwyczaj głosi również, że ten co zrobi najwyższą Palmę, będzie długo żył, a jego dzieci będą dobrze rosły – powiedział wręczając dyplomy i nagrody laureatom konkursu Krzysztof Groblewski, wójt gminy Płośnica.Jury w składzie ks. Józef Pęc, Anna Sajewska oraz Aneta Rozentalska miało bardzo trudny wybór. Najwyższą Palmę wykonało Sołectwo Skurpie, więc według zwyczaju w Skurpiu, ale i we wszystkich miejscowościach gminy Płośnica żyło się długo, a dzieci przybywało jak kwiatków w Palmie.


szw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. palma #2471757 | 185.170.*.* 27 mar 2018 09:00

  bełkot wyborczy w kościele l le

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gsdfty #2471237 | 185.170.*.* 26 mar 2018 14:59

  wybor chyba niezgodny z tematem konkursu , miała byc wybrana najładniejsza palma ale są równi i równiejsi. juz w radiu 7 w zapowiedzi konkursu dyrektor powiedziała ze najwyzsza bedzie ze skurpia ,o co tu chodzi mozna tylko sie domyslac!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages