środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Nowi sołtysi w Petrykozach i Malinowie

2018-03-28 18:00:00 (ost. akt: 2018-03-28 22:23:31)

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Dwie wsie w gminie Działdowo mają nowych sołtysów. Zmiany na tych stanowiskach nastąpiły w Petrykozach i Malinowie. Sołtysami, którzy dokończą kadencję, zostali wybrani: Elżbieta Zielska w Petrykozach i Leszek Kamiński w Malinowie.

Elżbieta Zielska na stanowisko sołtysa została wybrana w lutym tego roku. Jest to jej pierwsza kadencja na tym stanowisku. W czasie wyborów nie miła żadnego kontrkandydata.
- Nigdy dotąd nie sprawowałam stanowiska sołtysa. Poprzednia pani sołtys zrezygnowała, więc musiał być wybrany następca. Po prostu szkoda jest funduszu sołeckiego. Nie będzie sołtysa nie będzie pieniędzy dla naszej wsi – mówi Elżbieta Zielska, nowy sołtys Petrykozów.

Pani Elżbieta jest również radną w radzie gminy Działdowo. Jak sama mówi wielkich planów na działanie nie ma. Będzie po prostu razem z radą sołecką kontynuować zamierzenia swojej poprzedniczki.
- Czas trwania mojej kadencji jako sołtysa jest krótki. Nowe wybory będą w styczniu przyszłego roku. Będę kontynuowała działania z poprzednich trzech lat. Oczywiście pozyskanie pieniędzy z funduszu sołeckiego, realizacja impres kulturalnych, integracyjnych i sportowych dla mieszkańców naszej wsi, a także pozyskiwanie innych środków z urzędu gminy dla naszego sołectwa wymienia Elżbieta Zielska.

Na razie nie wie czy będzie ubiegać się o stanowisko w kolejnych wyborach. Elżbieta Zielska jest otwarta na współpracę z mieszkańcami. Lubi słuchać muzyki i oglądać filmy. Interesuje się wszystkim po trochu. Jednak najważniejsza jest integracja z ludźmi i przebywanie wśród nich.Dla Leszka Kamińskiego jest to pierwsza kadencja, jak sam mówi dość nietypowa, bo musi dokończyć piastowanie stanowiska po poprzedniku.
- Czasu jest mało, ale głównym celem będzie dokończenie spraw, które zostały rozpoczęte przez poprzednika. Jest to m.ni.: organizacja festynu rodzinnego w Malinowie i montaż lamp oświetleniowych we wsi. Te sprawy trzeba doprowadzić do końca – mówi Leszek Kamiński, nowy sołtys Malinowa.
Nie ukrywa jednak, że na sercu leży mu sprawa dróg, które prowadzą do gospodarstw i pól. Chciałby aby poprawić ich jakość, co ułatwi życie mieszkańcom. Na co dzień pan Leszek prowadzi gospodarstwo rolne. Zajmuje się tym od 27 lat.

- Rolnik ma zawsze dużo pracy i zajęć. Także gospodarstwo i rolnictwo jest zarówno moja praca jak i hobby. Jest to gospodarstwo pokoleniowe. Przejąłem najpierw od rodziców je ja, w niedalekiej przyszłości ma dalej zajmować się nim mój syn – dopowiada sołtys Malinowa.
Jak na razie pan Leszek nie wie czy będzie startował w przyszłorocznych wyborach na szefa sołectwa. Według żony pana Leszka bycie sołtysem to poważna sprawa i czasochłonna, ale wierzy ona w powodzenia działań męża.

Szymon Wyrostek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. buhahahaha #2473645 | 80.48.*.* 29 mar 2018 12:51

  nowy sołtys Petrykozów!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sołtys #2473577 | 185.170.*.* 29 mar 2018 11:42

  sołtys jak ma byś przestraszony w zgłaszaniu postulatów, pytań i wniosków to lepiej jak go nie ma. w gminie rybno dwóch sołtysów się wypowiada na tematy soleckie a reszta ciamajdów siedzi i śpi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages