Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Dzień wiosny na wesoło

2018-04-06 22:04:59 (ost. akt: 2018-04-06 22:11:03)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie świętowała nadejście Wiosny. Na tę okazję przygotowano różnorodne aktywności będące alternatywą dla codziennych zajęć szkolnych.

Jednym z głównych punktów przygotowanych przez uczniów pod okiem nauczycieli był szkolny pokaz „Talent Show”, podczas którego można było podziwiać pasje i zdolności dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach. Przeważały występy muzyczne: śpiew solistów oraz zespołu Our Voice, połączone z grą na instrumentach, a także taniec przygotowany przez uczniów zarówno klas I, jak i starszych. Talenty recytatorskie zaprezentowały dzieci z klas I, które jako laureaci szkolnego konkursu przedstawiły wiersze znanych autorów poezji dziecięcej. Swój wkład w tej dziedzinie miała również uczennica klasy gimnazjalnej. Mając na uwadze dwujęzyczność szkoły przygotowano humorystyczne scenki w języku obcym. W pokazie talentów nie zabrakło także elementów sportu.

Uczniowie gimnazjum zachwycili swoimi umiejętnościami w sztukach walki – jeden z nich wystąpił w pokazie taekwondo, zaś drugi zaprezentował Capoeira – brazylijską sztukę walki połączoną z elementami tańca. Przez cały czas trwania szkolnego Talent Show szkolni artyści – malarze wykonywali dowolny rysunek. Efekty ich pracy zostały również wyeksponowane na przygotowanej tablicy. Pokaz efektownych umiejętności uczniowskich zakończył przygotowany przez gimnazjalistów znany taniec belgijski, do którego każdy mógł się dołączyć. Taniec wywołał ogromny entuzjazm wśród uczniów i okazał się świetnym elementem zabawy i integracji.

Drugim punktem w organizacji obchodów pierwszego dnia wiosny były aktywne warsztaty artystyczne z wychowawcą. Zadaniem uczniów klasy VII oraz klas gimnazjalnych było przygotowanie dowolną techniką czterech prac w następujących obszarach tematycznych: ochrona przed cyberprzemocą, promowanie czytelnictwa, zalety uczenia się języków obcych oraz promocja szkoły. Uczniowie klas I i IV zajmowali się w tym czasie tematyką zdrowego stylu życia.

Podczas święta wiosny nie mogło zabraknąć elementów sportu i integracji dzieci i młodzieży. Cała społeczność uczniowska doskonale bawiła się podczas przygotowanych dla różnych grup wiekowych gier i zabaw w ramach zdrowego współzawodnictwa.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages