Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Noc Sów, czyli uhuuu-hu-uu dobiegające z mroku nocy

2018-04-07 13:17:52 (ost. akt: 2018-04-07 13:23:58)
Uczniowie Technikum Leśnego w Iłowie wzięli udział w tegorocznej Nocy Sów

Uczniowie Technikum Leśnego w Iłowie wzięli udział w tegorocznej Nocy Sów

Sowy zawsze budziły ciekawość i fascynację, a czasami nawet grozę. Okazuje się, że ich bliższe poznanie wcale nie jest takie łatwe. Należy włożyć sporo wysiłku, aby zobaczyć je w ich naturalnym środowisku.

Mimo, że żyją między nami, to jednak stronią od bezpośrednich spotkań z człowiekiem. Aby je zaobserwować trzeba być bardzo cichym, cierpliwym i wytrwałym przyrodnikiem.

W nocy z 24 na 25 marca, na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, odbyła się ogólnopolska akcja pt. „Noc sów”. Było to wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom, w którym udział wzięli uczniowie z klasy I, kształcący się w zwodzie technik leśnik z Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie – Osadzie: Natalia Marciniak, Milena Żulewska, Dagmara Zakrzewska, Paulina Witkowska, Cezary Biller , Patryk Rząs i Sebastian Kaczorowski oraz nauczyciel ochrony lasu - Barbara Zawadzka.
Późnym wieczorem, grupa młodzieży w ciszy i skupieniu, przemierzała leśne szlaki rezerwatu Góra Dębowa nasłuchując pohukiwania puszczyka .

– Dla nas sam spacer w nocnej atmosferze był dużym przeżyciem - nie na co dzień przecież chodzimy w nocy po ciemnym lesie czy parku, by poszukiwać sów… puszczyki kompletnie nas oczarowały! Ich wspaniały słuch i wzrok, bezszelestny lot, kąt obrotu głowy i szereg innych przystosowań biologicznych oraz ta wyjątkowa majestatyczność i tajemniczość znalazły wiele fanek i fanów – mówi jeden z uczniów.
– Gorąco zachęcamy do samodzielnego poszukiwania uszatek, puszczyków i całej sowiej braci – jednak z rozwagą, pamiętając, iż bezpieczeństwo i komfort ptaków są najważniejsze. Z tym jednak trzeba będzie raczej poczekać do października, gdyż od maja Sowy milkną i odnalezienie ich staje się jeszcze trudniejsze… Życzymy ciekawych spotkań, obserwacji i pięknych zdjęć. Za rok spotkamy się znów, by Sowy stały się nam jeszcze bliższe – mamy nadzieję, że w jeszcze większym gronie – gorąco zaprasza opiekunka grupy.

Milena Żulewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages