Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Zmagania młodych ekologów

2018-04-12 09:10:46 (ost. akt: 2018-05-07 09:46:19)
Uczestnicy Powiatowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego

Uczestnicy Powiatowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego

Autor zdjęcia: Maria Śliwińska

Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych naszego powiatu 10 kwietnia wzięli udział w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego, który tradycyjnie odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie.

Uczestników wraz z opiekunami powitał i dokonał oficjalnego otwarcia konkursu burmistrz miasta Działdowo, Grzegorz Mrowiński.
Do rywalizacji przystąpiło 25 osób z 13 placówek. Uczniowie rozwiązywali test,
na który złożyły się pytania z zakresu ekologii i nauk przyrodniczych, tj. biologii, geografii, fizyki i chemii.

W oczekiwaniu na wyniki uczniowie oglądali filmy o treści przyrodniczej, a także korzystali z poczęstunku, zapewnionego przez organizatorów. W tym czasie komisja, w skład której weszli nauczyciele uczący przyrody ze zgłoszonych do konkursu szkół, wyłoniła zwycięzców.

W tym roku triumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr4. Pierwsze miejsce zajął Rafał Wiesiołek z SP4, drugie miejsce wywalczyła Michalina Pawłowska z SP4, a trzecie miejsce przypadło w udziale Karolowi Karskiemu z SP4. Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia, które otrzymali: Zuzanna Muszyńska SP 4, Paweł Krysiak SP Lidzbark, Hubert Słowikowski SP Księży Dwór, Weronika Bach SP Rumian, Aleksander Sendzicki SP 4, Franciszek Kosman SP Lidzbark i Natalia Stawicka z SP Dłutowo.

Fundatorem nagród było jak co roku Starostwo Powiatowe oraz Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna”, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania za cykliczne wspieranie idei i postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Ewa Elbruda
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages