Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Zawód leśnika to wyzwanie

2018-04-13 09:00:00 (ost. akt: 2018-04-16 15:10:20)
 Jolanta Krzesińska swoją przyszłość wiąże z leśnictwem

Jolanta Krzesińska swoją przyszłość wiąże z leśnictwem

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Jolanta Krzesińska jest uczennicą drugiej klasy Technikum Leśnego w Zespole Szkół Zawodowych im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie. Osiągnęła średnia ocen 4,61 i jest jedną z najlepszych uczennic w szkole. Swoją przyszłość wiąże z zawodem leśnika.

- Bardzo interesuję się przyrodą i dlatego wybrałam te szkołę. Jest to dosyć trudny kierunek, ale lubię stawiać sobie wyzwania – mówi Jolanta Krzesińska. - Zawód leśnika daje wiele wyzwań.

Nim Jola została uczennicą technikum leśnego, wcześniej ukończyła z wyróżnieniem gimnazjum w Narzymiu. Mimo że jest dopiero w drugiej klasie to już myśli o studiach. Oczywiście będą one związane z leśnictwem.

- Na razie wiem, że na pewno będę chciała studiować kierunek związany z leśnictwem. Jeśli chodzi o miasto, w jakim chciała bym kontynuować naukę w grę wchodzi Olsztyn, ale jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji – opowiada uczennica technikum w Iłowie-Osadzie.

Nastolatka z Kraszewa, bo tam na co dzień mieszka, jest również aktywna w życiu swojej szkoły. Prowadziła m.in. zajęcia przyrodniczo-leśne dla szkół podstawowych i gimnazjów z Iłowa, Narzymia, Białut i Działdowa. Nasza rozmówczyni reprezentuje również swoją szkołę w zawodach sportowych, gra w drużynie piłki ręcznej i nożnej. Udziela się charytatywnie w szkolnych kołach Caritas i PCK.

Jola zajęła drugie miejsce w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z bloku leśnictwa, który odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Wyższych Uczelni Leśnych.
Ostatnio zajęła trzecie miejsce w Konkursie Twórczości Religijnej FERA w kategorii fotografia szkół ponadgimnazjalnych. Wspłonie z Patrykiem Szymańskim zajęła drugie miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Wolne chwile spędza z przyjaciółmi na spacerach. Lubi też jeździć na rolkach i aktywnie spędzać czas.

Ze swojej uczennicy dumna jest Barbara Zawadzka, która jest jej wychowawczynią.
- Moja uczennica ma bardzo różne pasje i zainteresowania. Cieczy mnie bardzo jej zamiłowanie do przyrody. Nie zadowalają jej średnie wyniki w nauce, zawsze dąży do tego aby osiągać najwyższe oceny zarówno w teorii i praktyce. Jestem dumna z jej osiągnięć i wyników. Jest również aktywna w pracy na rzecz szkoły. Zawsze propaguje zasoby przyrodnicze naszych lasów, a tym samym przygotowuje się do zawodu leśnika – mówi o Joli Krzesińskiej, jej wychowawczyni Barbara Zawadzka.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages